Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az jogilag helyes,...

Szerintetek az jogilag helyes, hogy egy egyetem bescannelteti a hallgatók ujjlenyomatát, és azt leolvasva használják katalógus helyett?

Figyelt kérdés

2017. júl. 6. 14:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Etikus ez egyáltalán?
2017. júl. 6. 14:37
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha ott ez a szabályzat, akkor mi a baj ezzel? Személyit is elkérhetik minden vizsga előtt. Aki nem akar csalni, annak ez miért gond?


Felmerülnek azonban kérdések: hol és hogyan tárolják ezeket az adatokat és ki fér még hozzá?

2017. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, de a személyimet megmutatom, leellenőrzik és annyi. Az ujjlenyomatot viszont ŐK tárolják. Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de szerintem én nem szeretném, ha nekik meglenne az ujjlenyomatom. Nem elég a személyim? Amúgy retina scannerük is van, az lesz a következő. Nem túlzás ez?
2017. júl. 6. 15:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt benne semmilyen szabályzatban. Ma jött egy üzenet: A 2017/18-as tanévtől a kurzuslátogatás az ujjlenyomathoz kötött. A tanévkezdés előtt mindenképpen regisztrálnunk kell az ujjlenyomatokat, de lehetőség szerint minél hamarabb fáradjanak be a szeptemberi tumultust elkerülve.
2017. júl. 6. 15:04
 5/14 anonim ***** válasza:

A személyigazolvány számodat, diákigazolvány számodat stb ugyanúgy ők tárolják. Az csak egy dolog, hogy te bemutatod a kártyádat és az nálad marad, de nekik valamivel azt össze kell hasonlítani, hogy valóban te vagy.

Szóval igazából nem értem a kérdést. Én nem érzem túlzásnak, ujjlenyomatnál még kisebb a csalási faktor.

2017. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Melyik suli ez?
2017. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Leírtam privátban...
2017. júl. 6. 16:00
 8/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
57%
Nem kötelező a BME-re járni. Mehetsz az edutuszra vagy nyíregyre is, ott nincs ilyen...
2017. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez a legutóbbi egy vicces hozzászólás. :) Úgy látszik az iskolák miőségét egyesek az ujjlenyomat leolvasó rendszerben mérik. Logikus. :)
2017. júl. 6. 22:33
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem simán arra célzott, hogy ha nem akarsz bejárni a kötelező órákra, akkor keress más intézményt, ahol nem kötelező bejárni.
2017. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!