Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológus diplomával lehet...

Szociológus diplomával lehet valaki újságíró? Vagy ide s az ehhez hasonló munkáknál előnyösebb a BTK-s diploma?

Figyelt kérdés
Nem tudom ezeket, de gondolom jobb a bölcsészet ha valaki az akar lenni, vagy nem?

2017. júl. 15. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

A pont idén megszűnt társadalmi tanulmányok volt szuper. Ott volt politológia, kôzgazdaságtan, szociológia, komm. Sokkal szélesebb spektrumot fedett le, mint a szoc.

De szociológia diplomával is sokan írnak.

2017. júl. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Nekem van egy barátom, aki szociológiát végzett, és ő pont újságíróként tudott elhelyezkedni.Viszont szerintem jókor jó helyen is kell lenni picit ahhoz, hogy valaki megszerezzen egy ilyen állást, (amellett persze, hogy jól tudsz írni és jó témákat tudsz választani) ismerősök nélkül nem biztos, hogy annyira nagyon egyszerű.
2017. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarok általánosítani de gyakran nem azokból lesz jó újságíró, aki elsősorban újságírást tanulnak/tanultak, hanem akik tudnak "miről" és "hogyan" írni (meg persze jó időben vannak jó helyen, de ez kábé minden szakmára és pozícióra igaz).

Erre pedig nagyon jó a szociológia, de önmagában nem elég. Pozitívum, hogy ad egyfajta sajátos látásmódot, másrészt érzékenyít és könnyebben veszed majd észre ami az orrod előtt zajlik, harmadrészt nem annyira specifikus hogy egy területre kelljen miatta koncentrálnod. Negatívum, hogy ha félgőzzel csinálod, elveszel a nagy bétékás-társtudományos-diplomáscsöves-masszában.

(Szocot és médiát is tanultam, relatíve magas szinten.)

2017. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!