Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvos, ápoló vagy pszichológus?

Orvos, ápoló vagy pszichológus?

Figyelt kérdés

27 leszek nemsokára, a dipl. ápoló szakból egy évet elvégeztem és most nem tudom, hogyan tovább. Eredetileg pszichóra akartam menni mindenképp, elmentem javítani az érettségin, most már csak pár pont hiányzik. Közben jártam az ápolóira és megszerettem. Korábban nem izgatott nagyon a dolog, de most már azon is gondolkozom, hogy esetleg az orvosit megpróbáljam.

Nincs bennem ilyen világmegváltó szándék. Érdekel, hogy hogyan működik egy ember teste és lelke. És itt a gond. Nehéz dönteni. Mindkettő izgalmas.

Az orvosiról könnyebben lemondok, mert túl stresszes már az egyetem is. Pesten biztosan.


Minden ötlet, tapasztalat megosztása vagy vélemény jöhet.


Még annyit, hogy néhány évnél többet nem szeretnék külföldön tölteni. És minimális szülői segítségre számíthatok.


2017. júl. 15. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem összehasonlíthatóak a fenti tanulmányok. Az orvos képzés lényegesen hosszabb, mint az ápolói, hiszen az orvosi munka több szakértelmet kíván. A pszichológia valahol a kettő között van, másrészről pedig egészen más, hiszen a pszichológus a lélekkel foglalkozik.
2017. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én felírnám a helyedben mindhármat egy-egy lapra és csinálnék egy pro és kontra listát. Súlyoznám, hogy számomra milyen szempontok a fontosak, és melyek kevésbé. Melyik milyen munka lenne rövid és hosszú távon és elképzelném, ezt hogyan egyeztetem össze a jövőbeni terveimmel (család, gyerekek, utazás, akármi). Megnézném az elhelyezkedési lehetőségeket, fizetéseket, bel-és külföldön is. Végiggondolnám, mit nyerek és mit veszítek egy-egy választással. És hagynék időt, több hónapot arra, hogy ezen gondolkodjak, mielőtt döntök. Kint lennének a lapok, alkalmanként átolvasnám, és hagynám érni a gondolatokat. Semmi esetre sem támaszkodnék külső véleményekre, internetre, baráti véleményekre, fórumokra, stb. Az életben egy ilyen döntést csak belülről lehet meghozni. Külső segítség nincs. Senki nem tudja megmondani, hogy neked mi a jó.
2017. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
külső segítség az, amit te most adtál :)
2017. júl. 15. 14:20
 4/12 A kérdező kommentje:
az elős válaszra pedig annyit reagálnék, hogy az orvosi 6, az ápolói 4 (Bsc) + 2 (Msc) és oké, az ápolók nem lesznek rezidensek, de tanulhatnak szakápolónak stb, szóval szerintem túl vannak hypolva az orvosok, míg az ápolók meg lenézve.....
2017. júl. 15. 14:26
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Le lehet pontozni, de ha így 27 évesen röppen fel kósza gondolatként az orvosi, akkor ne menj oda. Orvosi egyetemre születni kell, az ott lévők nagyon nagy része már általánosban is tudta a céljait, végig tanult, kutakodott és még ekkora elszántság mellett is sokan kihullanak. Ráadásul a teljes képzés szakosodással kb.10 év, ergo majdnem 40 leszel, mire elkezdhetsz valamit. Ha családot akarsz, az kb halálra van addig ítélve (persze tudom, vannak kivételek, de valljuk be, nem sok).

Én a helyedben az ápolóit folytatnám, hiszen te magad is mondtad, hogy megszeretted. Bár tény, hogy óriási elhivatottság kell ahhoz, hogy itthon bírd majd a munkamorált, de ez egy kezdő orvosnál is így lenne. Lehet, hogy most nem akarsz külföldre menni, de én a helyedben B tervnek tanulnék valamilyen nyelvet, hogy kimehessek, ha minden kötél szakad.

Ami meg a pszichológust illeti, túltelített szakma nálunk, nehezebb már vele elhelyezkedni. Ha viszont sikerül, akkor rendszerint jól fogsz keresni. De szerintem messze nem olyan izgalmas, mozgós, mint az ápolók munkája (ettől természetesen még fontos), ha te alapvetően a gyorsabb tempójú melót szereted, akkor pszichológusként halálra fogod magad unni.

2017. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

azért, mert ennyi idő kellett, hogy megtaláljam, hogy mi érdekel, nem hiszem, hogy el kellene vetni a dolgot


amikor az ápolást elkezdtem, szintén azzal jöttek sokan, hogy arra születni kell, szerintem meg minden tanulható,az egy más kérdés, hogy valakinek a szülei orvosok és arra nevelik, hogy majd ő is az legyen és nem is gondol másra, ez valószínű könnyít a helyzetén sok szempontból, ennyi


ápoló hallgatóként volt valamennyi rálátásom, hogy hogy mennek a dolgok az áok-on, tudom, hogy melyik szak kb mennyi energiabefektetéssel jár és mennyi idő

2017. júl. 15. 19:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon el vagy tévedve, ha te "látod" mi folyik az ÁOK-n... Ha már az érettségire se tudtál magolni, felejtsd el az orvosit. Valószínű nincs elég logikád/kitartásod/elvetemültséged/eszed hozzá. Van, amit fáj, de be kell látni...
2017. júl. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

meg se próbáltam tanulni, őszintén szartam az egészre, hogy miért, az legyen magánügy

nincs bajom a tanulással, ápolónak úgy kerültem be, hogy 2 hónap alatt felkészültem az emelt bioszra (63 % lett, kb a nulláról indultam) és vittem a régi hármas magyarom, mert ezt fogadták el...

ezek után talán belátod, hogy nem az elszántságommal van a hiba :) talán nem is az értelmi képességeimmel

van egy hátráltató tényező az életemben, de rossz helyen tapogatózol és erről nem szeretnék beszélni


te orvosira jársz vagy jártál?

miért szeretnél elbátortalanítani?

ismersz talán, hogy lehordj valami ostoba, motiválatlan, tájékozatlan gyíknak? :)

empátiából jeles ;) :D

2017. júl. 19. 00:08
 9/12 A kérdező kommentje:

onnan tudom, amit tudok, hogy orvostanhallgatókkal laktam együtt egy évig, néha belógtam az óráikra is és láttam, hogy mennyit tanulnak

mivel koliról van szó, elég sokféle túlélési stratégiát láttam

2017. júl. 19. 00:11
 10/12 A kérdező kommentje:
fáj, de be kell látni? :)
2017. júl. 19. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!