Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász vagy tanár vagy mezőgaz...

Jogász vagy tanár vagy mezőgazdasági mérnök?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mert mindegyiknek megvan a maga szépsége és mindegyik érdekel és tetszik :)

2017. júl. 15. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Jogász ne legyél hálátlan és unalmas szakma, rohadt sokat dolgozol (főleg a nagy cégeknél) ha egyáltalán találsz munkalehetőséget, ráadásul 5 éves a képzés. Ezt akkor ajánlom ha tényleg érdekel a terület (olvass utána google-n hogy milyen egy átlagos munkanapja a jogászoknak) és vannak jogász családtagjaid, ismerőseid (elhelyezkedés miatt).



Tanárnak lenni sem a legjobb dolog manapság Magyarországon (sok szabályozás, kevés fizu, nem becsülik meg annyira itthon a tanárokat mint külföldön), de nagyon szép szakma + nyáriszünetek.



Mezőgazdasági mérnökről nem tudok nyilatkozni, de mérnök ismerőseimtől azt hallottam, hogy ez a mérnökök szakmák közül az egyik legalulfizetettebb, legkevésbé keresett szakma. Szerintem ezt akkor érdemes ha van földetek, de erről még biztos ír más is úgyhogy ne csak erre hagyatkozz.

2017. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1. nagyjából összefoglalta a lényeget. Legtöbbet kaszálni ezek közül joggal lehet, de azt tényleg csak akkor válaszd, ha sok információt képes befogadni az agyad és elhivatott vagy a szakma iránt. Plusz készülj fel még az 5 év egyetem után is 3-5 nehéz évre.
2017. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Mezőgazdasági mérnökök fizetése szerintem is elég tré.

Jogászról nem tudok sokat, de a felvin megnézheted a szaklistából kiindulva a végzés utáni kilátásokat. Szerintem a kezdő lóvé ott sem túl sok.



Nézd meg ezeket hátha felkelti az érdeklődésedet: (ezeknél van pénz)


Gépészmérnök, Villamosmérnök, Mechatronikai mérnök, Mérnökinfó-Programtervező informatikus.

2017. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mezőgazdasági mérnöknek csak akkor ha van föld ,mert akkor a három közül ez a legjövedelmezőbb (anélkül sok helyre nem tudsz menni dolgozni és tényleg nem jól fizet úgy) ha nincs föld akkor jogász.

-Vidékfejlesztési agrármérnök hallgató vagyok-

2017. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én magam a jogot választottam, azt fogom tanulni ha minden jól megy. Széleskörűen felhasználható végzettség a jogi. Ha érdekel, szerintem szuper választás. Azt mondják a végzett jogászok (mert nem külsősöket kell meghallgatni és jogászból is minél többtől kérj véleményt), hogy igenis könnyű vele elhelyezkedni, csak ugye mindenkinek a menő ügyvéd meg a bíró ugrik be egyből. No igen, az tényleg kétesélyes és nem lesz belőled egyik sem friss diplomásként. Ahhoz kell szerencse, kapcsolat és baromi nagy szorgalom, hozzáértés. Meg idő. Rengeteg idő.


A tanári hivatás szép, de egyre több a neveletlen gyerek (nem kell messzire menni, nézd meg hogy itt GYK - n is a béka pixája alatt van a színvonal, folyamatos erkölcsi romlás van és ez sajnos egyre elfogadottabb az egész társadalomban). Örülhetsz, ha a szülő nem a gyerekkel együtt ver agyon, ha szóvá mersz tenni valami negatívat. A fizetés pedig nevetséges a beleölt munkához mérve. Így tanár nem lennék.


A mezőgazdasági mérnök nagyon jó választás. Mérnökökből hiány van. Férjem is az. Nem kell saját föld, vannak cégek és nagyon jól tudsz keresni ha szorgalmas vagy és ügyes. Persze érteni kell hozzá, ez egyértelmű. Férjemnek már akkor volt állása, amikor be sem fejezte az egyetemet. Lasszóval kapkodják a szorgalmas embereket. Ő azóta vezető, nem kevés pénzért.


Összességében úgy gondolom, hogy a három közül a jogásznak és a mérnöknek van értelme. Utóbbival közvetlen tapasztalataim vannak a családon belül. (Egyébként sokkal jobb cégnél lenni, a saját föld ezerszer stresszesebb.) Akármelyiket is választod, a szorgalom lesz a legfontosabb. Ha látják rajtad hogy önálló vagy, megbízható és folyamatosan fejlődsz, lesznek lehetőségeid és nem 130 ezrekért, hanem a többszöröséért.

2017. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mezgaz mérnök ...Már tanulmányaid alatt fogsz állásajánlatokat kapni. Persze úgy nem találsz munkát meg jó fizetést ,ha Pesten vagy városban maradnál. Lehet bihajbasznádon kapnál jól fizető munkahelyet és akkor menni kell :)

Sok lehetőség és persze nem utolsó szempont ,hogy folyamatosan fogy a munkaerő a szférában,lesz mit leszakítani itt idővel

Üdv: egy Mezőgazdasági mérnök

2017. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!