Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulással kapcsolatban...

Továbbtanulással kapcsolatban lenne kérdésem, kinek mi a véleménye és, hogy miért?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem szerencsére jól siekrült az érettségim mindegy tantárgyam négyes lett, kivétel a biológia mert abból emelt szinten érettségiztem és bőven ötös lett.

Imádom a biológiát, szerintetek minek tanuljak?

Sokak szerint mérnöknek menjek, de mérnökihez semmi kedvem, meg azért azoknak se könnyű az elhelyezkedés.

Mások szerint tanári pálya is jó, de inkább a középiskolai tanár, ott nekem biológia lenne a főszakom és mellette kémia, földrajz, természetismeret és környezettan, vagy matek jöhet szóba.

Persze senki se úgy mondta, hogy annak menjek, csak ötleteket adtak.

Neten néztem és nem sok mérnöki állás van, tanáriból több állást találtam. Tanáraim szerint természettudományi tantárgyakat tanító tanárok nagyon nagy hiányban vannak. Gyerekeket szeretem, akárcsak a biológia tantárgyat.

Ti, hogy gondoljátok?

Előre is köszönöm! 😊



2016. júl. 1. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz mérnök lenni, akkor ne legyél az. Szerintem a tanári pálya jó lenne. De mikor fogsz jelentkezni?
2016. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Biológus, biomérnök, élelmiszermérnök, orvos, ápoló, gyógytornász, pszichológus, stb? Szóba sem jött?
2016. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Februárban nem adtam le a jelentkezésemet, nem gondoltam, hogy ennyire jól fog sikerülni, és már bánom is nagyon. Se a pótjelentkezésen, se a keresztfélévesnél nem tudok elvileg jelentkezni mert nem fog indulni alap vagy osztatlan képzés vagy csak ha indul önköltségesen.

Nem tudom, hogy a biomérnök, élelmiszermérnök, hogy jobban eltudok e vele helyezkedni mint pl a tanárival. Fejér megyei vagyok, nem tudom van e biológusra igény,...

2016. júl. 1. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel életed végéig megyéhez kötve. Gondolkodj rugalmasabban!
2016. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van lehet hogy végül kapsz valami olyan ajánlatot amivel Pesten maradsz, sose lehet tudni. Szerintem egy tanár csak azért tud könnyen elhelyezkedni mert senki se megy manapság annak és emiatt a gyengébb helyeken nincs elég tanár emiatt rengeteg az álláslehetőség. Viszont egy mérnök több helyen is el tud helyezkedni, több a lehetőség biológusként is szakosodhatsz rengeteg dologra nyilván ott is vannak keresettebbek. Tény hogy nagy a tanárhiány de nem véletlenül. Mérnökként viszont akár jóval többet is kereshetsz bár persze most még nem ez tűnik a legnagyobb érvnek ilyen korban. :) És ha később mégis úgy érzed nem jön be a mérnöki könnyebben elvégzel egy tanárit ami akkorra már lehet csak valami leegyszerűsített egyetem lesz hogy gyorsan kerüljenek ki újak és ne legyen hiány mint egy mérnökit. Meg mérökikből szerintem indulnak keresztféléves képzések is, akkor nem kéne kihagynod egy évet és egyébként biológusról át lehet menni biológia tanárnak :)Hát nem mondom hogy egyszerű a helyzeted de van még egy éved, gondold át rendesen sok sikert és kívánom hogy jó döntést hozz :)
2016. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok köszönöm szépen a jó tanácsokat is, és a segítséget is.

Az osztatlan tanári képzést ha elvégzem, alap- és mesterképzést, akkor azzal a végzettséggel csak tanárként dolgozhatok?

Vagy, ha pl.: biológia-kémia szakos tanári képzéssel, dolgozhatok mint vegyész/kémikus vagy biológus?

Köszönöm előre is a segítséget.

2016. júl. 1. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanárit végzed akkor csak tanárként dolgozhatsz de az egyező tárgyak miatt lehetséges hogy átmenj a biológia vagy kémia alapszakról tanárira ha jól tudom :)
2016. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!