Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket nehebb elvégezni?

Melyiket nehebb elvégezni?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi,hogy vajon magyarorszag egyik legnevesebb muszaki egyetemen,a BME-n nehezebb elvegezni a villamos mernokit vagy mondjuk az SE-n egy altalanos orvosit?

2017. júl. 17. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%

BME-VIK-esként én úgy látom, hogy:


- az orvosin többet kell tanuli

- az orvosin többet kell magolni

- az orvosin bővebb a kötelező tananyag

- a műszakin jobban meg kell érteni és átlátni, levezetésekben, összefüggésekben gondolkodni

- a műszakin többet szivatnak

- a műszakin nagyobb a kibukási arány

- a műszakin több a specializációs lehetőség, de önmagában egyik sem annyira terjedelmes mint az orvosin


ez alapján próbáld meg eldönteni, hogy melyik a "nehezebb", mert

1. ezt a fogalmat nem definiáltad elég pontosan

2. mérnökként ezek alapján, metrikák nélkül nem lehetséges magas konfidenciával megfelelő választ adni

2017. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

BME VIK-es vagyok, nekem egyértelműen nehezebb lenne az orvosi. Több a magolás, ahogy az előzőek is írták, több idő is, sokkal több vizsga, nem csak 4, stb!!! (Mármint mintatanterv szerint.:D)

De szerintem te is érzed, hogy ezt általánosan nem lehet eldönteni!

Valaki írta, hogy humán érdeklődésű is elvégzi, na egy ilyet mutassatok! Szerintem ez nevetséges. Be se kerül, és egy csomó tárgyból nem elég magolni!!!

A szívatás a BME-n valahogy nagyon divatos, talán azért mert lehet trükkös feladatokat feladni. Olyan tárgyakból, ahol meg kell tanulni egy könyvet (pár ezer oldalt) nem nagyon lehet szivatni szerintem...

2017. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Tehát van a 12 féléves általános orvos képzés, szemben a 7+4 féléves VIK-kel?

Franc tudja, leginkább... teljesen más a két szak. Én képtelen és motiválatlan lennék az orvosira (vagy jogira), ha anatómiából 20 lehetőségem lenne, 20 karót szednék be. A tananyag mennyisége, a lexikális tudás az orvosin több. A mérnök/infós inkább egy szemléletmódot, egy problémamegoldó képességet kell, hogy elsajátítson.

Alkattól függ, kinek mi a nehéz.

2017. júl. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
42%

"Valaki írta, hogy humán érdeklődésű is elvégzi, na egy ilyet mutassatok! Szerintem ez nevetséges. Be se kerül, és egy csomó tárgyból nem elég magolni!!! "

Hát pl. itt vagyok én és a volt szobatársam. De a legjobb a "belsőépítész akartam lenni, de az orvosszüleim nyomására idejöttem.." Régen sokszor beszélgettünk vele arról, hogy mennyi nem odavaló jár. Ugyan melyik tárgyból nem elég magolni? Mert de elég. Sokat segít ha felismered az összefüggéseket, de az az igazság, hogy vizsgán átmenni elég magolni...bőven. Aki mást mond, nem látott még sotés tankönyvet és nem ismer orvostanhallgatókat. A tudás egyetem után kezdődik...

2017. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!