Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetem TTK...

A Debreceni Egyetem TTK szakokkal hol lehet elhelyezkedni, hogy ilyen sokan jelentkeznek rá / végeznek rajta minden évben?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy biológia, kémia, földrajz, földtudomány...
2017. júl. 19. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Főként kutatói pályán. A kémia szakon lehet szakosodni és lehetsz vegyész, biológia szakon biológus, ha meteorológus akar valaki lenni, akkor földrajz/földtudomány alapszakra kell menni.
2017. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kutatói pálya? Mondjuk évente végez 200 biológus és vegyész, csak Debrecenben, van rájuk kereslet?
2017. júl. 19. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egy szóval nem mondtam, hogy van rá nagy kereslet, csak a legjobbak tudnak elhelyezkedni.
2017. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát a 90%-uk munkanélküli lesz végzéskor?
2017. júl. 19. 14:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Végzéskor nagyjából 90% munkanélküli... utána kell állást keresni.

A TTK szakok akkor érnek valamit, ha legalább MSc van belőle, de inkább PhD. Alapszakkal marad a technikusi meló, de az igazi pénz PhD után van.

2017. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Ahogy az utolsó írja. Egy TTK-s BSc diplomával nem érsz sokat, az MSc már jobb, de a Phd az amivel könnyű elhelyezkedni és jó pénzt is kereshetsz. Én az ELTE-n vagyok fizika szakos, most kezdem majd a második évet és a Phd a minimum cél.
2017. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor mire jó ez a magas keretszám, alacsony ponthatár?
2017. júl. 19. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert kevés a természettudományon/műszakin végzett ember, viszont sok a bölcsész/gazdasági vonalon végzett.
2017. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biológiára járok.

Tény, hogy az alapképzés nem sokat számít, ezt az pár tanárunk is megmondta. De azért én nem vagyok akkora PHd fan. Csak az én szakomról tudok nyilatkozni, hogy ha PHd-zol attól még nem fogsz hű de nagy pénzeket keresni - MSc-vel szemben. Rajtad, a hozzáállásodon is múlik a pénzkereset. Lehetsz akármekkora PHd-s ha sz*rsz a munkára, munkatársakra. Én pl. nem hajtok a PHd-ra, mert az a kb. 4 év amennyit az egyetemen töltök szerintem fel se érhet azzal a 4 évvel amit a munkahelyemen töltök és tapasztalatot szerzek. De mégegyszer leírom: a saját szakomról tudok nyilatkozni.

Dolgozni tudsz mondjuk egy MSc után gyógyszergyárakban, kórházakban, mezőgazdaságban, környezetvédelemben,...

2017. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!