Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes anglisztikára jelentke...

Érdemes anglisztikára jelentkezni, vagy már így is túl sokan akarnak ezzel elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Most még csak 10-es vagyok, de már most eldöntöttem hogy 2 év múlva valamilyen angol szakra fogok menni. Vagy nem érdemes? Azért tettem fel a kérdést mert már most is nagyon sokan választják az angolt. Másrészt lassan majdnem mindenki tudni fog angolul és kevesebb tolmácsra, fordítóra, stb lesz szükség, legalábbis én ezt gondolom.
2011. okt. 10. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony engem is érdekelne, mert valószínűleg én is erre jelentkeznék, de én már 12.-es vagyok.
2011. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj,hogy angol már tényleg alap nyelv sokan tanulják,menrek anglisztikára,bár ha tetszik,szereted akkor menj,de mellé válasz valami ritkább nyelvet(pl orosz)
2011. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mellette németet is tanulok, de ez sem számít ritka nyelvnek.
2011. okt. 11. 05:36
 4/8 webnyelv ***** válasza:

Viszont ha alapkövetelmény az angol ismerete, több tanárra is lesz szükség. Anglisztikán meg fel lehet venni a tanár szakot, ami hasznos lehet.

Magas szinten kevesebben tudják az angolt, ami jól jöhet.

Ha meg az angol érdekel, azt szereted, érdemes abból menni tovább.

Szerintem.

2011. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15:57: Fel lehet venni a tanári szakot? Ez hogy van? Csak mert én is láttam valami ilyesmit, hogy tanár, de alapképzés, viszont nem értem, hogy megy. Olyan, mint régen a főiskolát végzett tanár?
2011. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anglisztikával lehetsz angoltanár, ha elvégzel egy mesterképzést is. Ahhoz, hogy MA-ra (mesterképzésre) megess, az előfeltétel pedig a megadott pszichológiai-pedagógiai órák elvégzése.


Hiába alapkövetelmény az angol, még mindig kevesen tudnak kellőképpen, megfelelő szinten angolul és egy felsőfokú, majdnem anyanyelvű szintű angoltudásra sok munkahelyen lehet szükség, nem kell feltétlenül tolmácsnak vagy angoltanárnak menni.


Egy első éves anglisztikás

2011. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Érdemes menni anglisztikára. Még mindig könnyebb vele elhelyezkedni, mint sok szakkal. Nekem még egyetem alatt sikerült, és azóta is folyamatosan van munkám.

Egyébként, gondolj bele, ha nincs is más, magántanítványok mindig lesznek. Főleg, ha tényleg bevezetik azt, hogy már nem is csak a diplomához kell a nyelvvizsga.

Üdv:

egy angoltanár...

2011. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. okt. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!