Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci vagy a Debreceni...

A Miskolci vagy a Debreceni Egyetem színvonalasabb, ha csak azokat a karokat nézzük, amelyek mindkét intézményben vannak?

Figyelt kérdés

Én úgy hallottam, hogy a Műszaki Kar nagyon gyenge Debrecenben, Miskolc pedig a 3 legjobb egyetem között van az országban ilyen szempontból.

Informatikai képzésben nagy különbséget nem hallottam, bár Debrecent szidják, hogy túl sok a felesleges elméleti anyag és olyan operációs rendszert/programokat használnak, amelyeknek már nem igazán van létjogosultsága (talán Linuxon programoznak), a tanárok pedig a szándékos szívatásra mennek sokszor. Miskolcról rosszat nem hallottam még, csak azt, hogy brutális nehéz és sokan ott hagyják hamar,a színvonal nagyon magas.

Debrecenben van még a TTK és a MÉK, én úgy tudom, mindkettő színvonaltalan, ingyen diplomát ad, amivel elhelyezkedni szakmán belül nem igazán lehet, csak kevesen tudnak. Ezeket azért írtam le, mert Miskolcon is van pl. villamosmérnöki képzés, de nyilván a Műszaki Karon, nem a természettudományin. :D

Miskolcon van Műszaki Földtudományi és Műszaki Anyagtudományi Kar, a régi bányász és kohász karok jogutódjai, ezek egyedülállónak számítanak az országban és úgy tudom, értékes tudást és diplomát adnak, amivel könnyű elhelyezkedni, nem feltétlen itthon, de már a mesterszakok többsége angol nyelven indul egyébként is.

A Bölcsész Karról nem sokat tudok, nem hiszem, hogy olyan sokat érne bármelyik diplomájuk, a nyelvekkel lehet jól keresni, de nyelvvizsgát lehet szerezni egyetem nélkül is.

Maradt még a Gazdaságtudományi szekció, abban egyik egyetem sem kiemelkedő, inkább Budapesten van ilyen irányban színvonalas képzés.


Ti mit gondoltok? Aki nem Budapestre vagy annál is nyugatabbra megy továbbtanulni Kelet-Magyarországról, az melyik egyetemet válassza? Miskolc vagy Debrecen? Összességében hol van több elismert és hasznos szak?


2017. júl. 20. 09:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
32%
Debrecen, márcsak a Campus és a város miatt is.
2017. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Mi köze a városnak vagy a Campusnak ehhez? Attól lesz egy egyetem színvonalas, hogy jó az oktatás és el tudsz helyezkedni az ott szerzett tudással. Mást felesleges nézni.
2017. júl. 20. 13:45
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Ez így igaz, de pl a DE-BTK messze veri a miskolcit, a műszakiban a miskolci jobb, de nem minden szak van mind a két egyetemen. Egészségügyben egyértelműen Debrecen, a ÁJK pedig mindkét intézményben azonos szinten van.

Az agrár a 2. legjobb az országban a SZIE után, a TTK pedig nem ad ingyen diplomát. Az elhelyezkedéssel pedig azok sírnak, akiknek csak alapszakjuk van. A normális álláshoz és fizetéshez minimum MSc kell de jó ha van PhD természettudományos tárgyakból.


A másik, hogy a debreceni campus az ország az egyik (ha nem) a legszebb campusa. És azért nem mindegy, hogy 3,5-6 évet milyen körülmények között tölt ez az ember.

2017. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Szerintem nem szép a DE Campusa, nem régen voltam ott, egy nagy puszta, betondzsungel. Semmi különös. A fákat is kivágták a koli környékéről.


Miskolcon ezzel szemben a kolik környékén rengeteg a fa és a zöld terület, a főépületet most újították fel kívül-belül. És a háttérben ott a Bükk hegység, nem messze pedig Miskolctapolca. Az ország egyik legszebb környéke az ME Campus.

2017. júl. 20. 14:03
 5/33 A kérdező kommentje:
A Nagyerdei részt is lebetonozták már teljesen a Békás-tónál. Nekem olyan mű ott minden.
2017. júl. 20. 14:08
 6/33 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy műszaki vonalon egy BSc is elég sokszor, amit több 100an meg tudnak szerezni évente.

Ezzel szemben TTK-n egy PhD vajon hány embernek jön össze, amivel már kezdhet is valamit? 10-15 évente? Maximum. Ez sem túl releváns összehasonlítás.

2017. júl. 20. 14:15
 7/33 A kérdező kommentje:
Az se mindegy, hogy valakinek 3,5 évet kell tanulnia, hogy jó munkahelye legyen vagy 8at.
2017. júl. 20. 14:22
 8/33 anonim ***** válasza:
73%

Miért kérdezel miközben csak a Miskolci Egyetemet véded és az-az etalon? Emellett nagyon sok információd fals és másodkézből hallott.


A Műszaki kart nem nevezném gyenégnek. A Miskolcin kizárólag az oktatók miatt van előrébb, mint a Debreceni, azonban hallgató tudásban a Debreceni jobb.


Infó karok esetében a Miskolcit ugyanúgy szidják, csak lekéne vetetni a szürkehályogot... :) Színvonal magas? :D :D :D Mégis miről beszélünk? xD

Alapból Debrecenbe sokkal jobbak az oktatók a rangsorok alapján, és a diákok teljesítménye is.


TTK-t nem szidnám, főleg hogy minden rangsorban a Miskolci előtt van. :)

Jah és hogy miért van a villamosmérnök a TTK"-n? :D Mivel annak a neve nem szimplán TTK hanem mellette van még +1 T (technológia). Erről is ennyit...


Debreceni GTK-ról meg tényleg semmit nem tudsz. Nyugodtan állíthatom, hogy a fontos tantárgyakat olyan oktatók tanítják, akik nem csak tanítanak de egész kelet legfontosabb vállalkozásaival vannak napi szinten kapcsolatban és dolgoznak együtt. Vannak ott eléggé neves szaktekintélyek is, akiket nem egyszer hívtak már sokkal nevesebb egyetemekre tanítani.. :)


Felesleges amúgy a néplázítás. A Miskolci egyetemnek is vannak jó pontjai azonban a Debreceni jobb.

Emellett olyanokról, mint egyetemista élet... :D Igazi egyetemváros Debrecen, aminél jobbat csak Szegeden láttam. Pedig Miskolcon is voltam párszor az exem miatt.

2017. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Akkor miért van az h pl. a MOL-nál minden álláshirdetésnél első helyen Miskolcot favorizálják, második helyen pedig az ELTE van náluk, de Szegedet vagy Debrecent meg se említik?
2017. júl. 20. 14:28
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Összességében bármennyire is szomorú belátnod, de ha reálisan nézed akkor a debreceni jobb.

Persze ezt csak átlagolva lehet kimondani, de tényleg jobb.

Ennek ellenére ha ennyire elköteleződtél a miskolci mellett, akkor ne menj a Debrecenbe.

Senki sem kényszerít rá és majd utólag kiderül, hogy jól döntöttél vagy nem.

2017. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!