Nettke kérdése:

Hitelt vettem fel anyám élettársának, ha netán történne valami vele, nekem kellene visszafizetnem a hitelt, de ha ügyvéd előtt irnánk vele egy papirt hogy ha történik vele valami, akkor a gyerekeinek kell továbbfizetni, akkor van ilyenre lehetőség?

Figyelt kérdés
Én csak a nevem adtam a hitelhez, da anyám férje már 2008-óta minden hónapba utalja a pénzt a kártyámra, a hitelszerződésben anyám férjének a neve nem szerepel, csak a banki számlakivonattal tudom igazolni az utalását
2012. júl. 7. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Na elvesztettem a fonalat. Kinek a nevén van a hitel? Annak kell fizetnie. Te adóstárs vagy vagy kezes? Neked kell majd fizetni. Akármilyen szerződést írtok is, a bank semmisnek tekinti, mert az hitelcsalás, ha te valaki másnak veszel fel hitelt
2012. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor te vettél fel hitelt, csak anyukád élettársának adtad az összeget, ő pedig minden hónapban adja a részletet, amit pedig te fizetsz be.

Ebben az esetben, hiába hal meg anyukád élettársa, tiéd a hitel, akkor neked kell fizetned! Illetve abban az esetben is, ha ők ketten szakítanának, a pasi meg kalap-kabát, elmenne. Akkor is neked kéne fizetned, mert a te neveden van a hitel, a bank előtt te vetted fel a hitelt és nem ő.

Ha anyukád élettársa vette volna fel a hitelt, akkor hajthatná be a bank úgy tudom a gyerekein az összeget.

2012. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A jog nem ismer olyat, hogy te "csak a nevedet adtad a hitelhez". Te írtad alá a hitelszerződést, TEHÁT a bank veled van jogviszonyban. Neked kell visszafizetned a hitelt. Ha anyád élettársa időközben lelép, akkor ezt igen csúnyán benyaltad.
2012. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Te neveden van a hitel, Te vagy az adós, ha esetleges haláleset miatt aggódsz, akkor köttess vele egy hitelfedezeti életbiztit vagy egy kockázati életbiztosítást halálesetre.
2012. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hitel a neveden van, így neked kell fizetni, ez eddig OK.


Természetesen van lehetőség ügyvéd előtt szinte bármilyen "papírt" írni, a bank és a közted fennálló szerződéses viszonyt nem fogja befolyásolni, magyarul a bankot nem fogja érdekelni ha édesanyád élettársa meghal és neked kell továbbfizetned.


Persze írhattok egy szerződést ügyvéd előtt pl. olyan tartalommal, hogy te kölcsönadsz a férfinak x Ft-ot ( annyit, mint amennyi a banki kölcsönszerződésben áll), ilyenkor a férfi halála esetén a gyerekek örökölnek.

DE. Ha ők nem hajlandóak fizetni, esetleg visszautasítják az örökséget ( pláne ha csak tartozást örökölnének), akkor lehet pereskedni, aminek ki tudja, mi lesz a vége.

Addig viszont a bank tőled fogja követelni a törlesztőrészletek megfizetését.

2012. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

annyi,amennyi a papíron állt,


és mi lesz a kamatokkal?


Kedves Kérdező! hogy tudtál ilyen naívka lenni ???!!!

ilyet soha nem csinálnék idegennek!!!! még családon belül is bajos ...

2012. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!