Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elbocsátottak az egyetemről,...

Elbocsátottak az egyetemről, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Másodszor voltam egyetemista, 3 éve még az első félév alatt otthagytam a sulit.


Az ősszel újra felvettek, de mivel két kritériumtárgyat kellett volna teljesíteni 70% felett a második félév végégig, amiből nekem az egyik fél pont híján nem lett meg, ezért pár napja (18-án) a Neptunban jött a rendszerüzenet, hogy ennek hiányában elbocsátásra kerültem.


Nem így terveztem, de a tanár se volt képes azt a fél pontot megadni, hogy végre átmenjek, emiatt buktam most az egészet. Nem voltam oda a szakért, de azért végigcsináltam volna. Most mi lesz? Idén már nem tudok új szakot kezdeni, viszont ha egy éven belül nem folytatom valahol, akkor 3 félévnyi tandíj felét fogják rajtam követelni, ami jelenleg 450 ezer lenne. Ha megkínoznak, se tudom honnan előkaparni ezt az összeget. Ha csak jövő nyáron sikerül valahova bejutnom, azt még elfogadják, hogy ne kelljen visszafizetnem, vagy az már nagyon kiesik a határidőből?


Még nem kaptam hivatalos papírt se az elbocsátásról, se a tandíjról, de kétségbe vagyok esve. Fizetni nem tudok ennyit, de tanulni se tudok jövő őszig, mivel a pótfelvételi nálam szóba se jöhet (alig van választék, mind fizetős, lecsúszom a kollégiumról is, szoctámot se kapnék...).


2017. júl. 23. 05:04
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Arra, hogy aláírtál egy szerződést, abban benne van minden, hogy mikor kell visszafizetned. (Nyilván nem egyből követelik a pénzt vissza.)


Az a félpont... Ha az a volna ne lett volna, ha többet tanultál volna, stb. De Te tudod, most egy évig mi lesz veled? Otthon wow-ozol majd? Nyomás dolgozni és lesz pénzed visszafizetni a tandíjat. Nem ciki mekiben vagy spar-ban gürcölni és meg lehet élni belőle. Neked nem jött be az egyetem ennyi. Nem lehet mindenki diplomás munkanélküli.

2017. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%

Ne búslakodj, koma.

Ha valami normális szakon voltál, ott előfordul, hogy megborul az ember, kevesen bírják.

Ha valami büfészakon voltál, akkor meg örülj neki, hogy nem ba**ol el több időt az életedből.

Így, vagy úgy, nem való mindenkinek az egyetem. Menj, tanulj ki valami szakmát. Ha rinyálás helyett összeszeded a tökeidet, akár még ember is lehet belőled pár éven belül.

2017. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy meg minek engedjen át? Hogy jövőre egy másik miatt rúgjanak ki és fizess többet?
2017. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "kedves" válaszokat, tényleg. Olyanéra lettem volna kíváncsi, akivel megtörtént már ez, hogy mit tudott tenni.


Amúgy kedves első, hónapok óta keresek munkát, de valami miatt egyiknek se feleltem meg, diákmunkánál, amit a tanulás mellett tudtam volna végezni, mindig a szakmát tanuló vagy gyakorlattal rendelkező kellett. Pedig úgy gondoltam, a fővárosban nagyobb esély van rá. De most otthon lakom, egy alig létező helyen, itt az esély rá kb. 0, hogy a közelben találjak valamit, pláne, hogy már diákmunkát se kapok, albérletet kivenni nagyvárosban meg megint pénz, de amíg nincs munkám...


Nem, nem tudom, mi lesz velem, mert nem erre számítottam. Nem fogok wow-ozni, tekintve, hogy azt se tudom, eszik vagy isszák. Elülnék a Mekiben és vigyorognék a gyerekekre egész nap, de jelenleg még oda se keresnek senkit.


Kedves 3-as, nem az a gond, hogy g*ci buta vagyok, hanem hogy elsőre olyan szakra mentem, amire lényegében a szüleim erőltettek rá, ezért is hagytam ott. Ezt a mostanit én akartam, és bár nem voltam kitűnő tanuló, azért szerettem. Egyébként tanultam rendesen, már csak azért is, mert egyáltalán nem vagyok társasági lény, sose járok szórakozni vagy hasonló, a játékok meg marhára nem érdekelnek (amivel egyébként se tudtam volna foglalkozni, mivel a kollégium letiltott minden ilyet a hálózatáról).


Talán segíthetett is volna az a tanár, ha van benne annyi. Nekem sose volt hajlandó, szerintem eleve nem tetszett neki a fejem. Mindig mondta, hogy írjunk neki mailt, ha valamit nem értünk és elmagyarázza, nekem egész évben egyszer se írt vissza, hiába kértem a segítséget, de mással nem volt ilyen. Meg ha nem raknák 70%-ra a kettes határát... De gondolom, te se vagy egy Einstein, hogy minden annyira megy neked.

2017. júl. 23. 21:37
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el akivel ez így megtörtént már rég belátta hogy nem neki való az egyetem.


Sajnálom, hogy ennyire nem találtál tanulás mellett végezhető munkát. Nekem több is volt, ok, egyik sem szakmámba vágó, de a pénz kellett elvállaltam mindent amit bírtam, szórólapozás, gyárimunka, gyorsétterem, mikor hol volt hely. Nem tudom milyen nem létező helyen laksz, de nincs a környéken semmi napszámos vagy gyári munka? Meg tessék elmenni a munkanélküli hivatalba jelentkezz be és majd ott segítenek munkát találni.


Nem 3-as vagyok, de engedelmeddel reagálnék a többi részre is, amit írtál. Minek iratkoztál egyáltalán be olyan helyre ahova a szüleid erőszakoltak, majd hagytad ott? (Amúgy mi volt az a szak?) Ha annyira tanultál, hogy hogy nem sikerült a minimum krediteket tljesítened az első évben? Azt írod se nem játékok, se nem a bulizás miatt nem sikerült, akkor mi volt a gond? Mert bocsi de ha csak tanultál és gy nem ment akkor tényleg nem neked való az egyetem.


Minek segítsen a tanár? Van egy ponthatár, Te pont nem tanultál eleget és ennyi. A félpont pont annyira hiba mint az 1, 2, 3 stb. Tanulj és ne a tanár hibáztasd. Honnan tudod hogy csak neked nem írt vissza? Személyesen kerested? Hányszor írtál neki? Biztos mindent megtettél, hogy bennmaradj és végigcsináld?


Ejnye no 70% a kettes pont határ. Kicsit gondolkodj már. Ez már nem általános iskola és nem is közép, ahol minden területet kell tanulni és pátyolgatni kell a gyerekek lelkét. Ez már egyetem, szakmát tanulsz. Te most komolyan befeküdnél a sebész keze alá aki 60%-os kettessel átment a vizsgáin? De lehetne más példákat is hozni. Nagyon érdekelne mi a szakod és mi volt az a nagyon nem teljesíthető kritérium tantárgy.

2017. júl. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Amugy meg annyi... en 3 eve a 2. felev vegen 1 targyon mult h nem kerultem at fizetosre.... viszont utana elhataroztam hogy tanulok meg minden es szinte minden harom peres targyam otos lett... sikerult a nyelvvizsga is es a maradek ket evben nagyon keves egyes jott ossze... azt is javitottam masodik alkalommal. szoval visszalehet ott sok szakon jonni eleg melyrol is. Persze aki sznob szakra jar mint az orvosi vagy a jog es melle meg nem tul okos is az nem tudom mit var.

Viszont neked nagy makod hogy az eszt nem penzben merik mivel akkor nagyon szegeny volnal...

2017. júl. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolgot lehagytam, a NAV-nál be kell jelentkezned és havonta fizetned kell a TB-det (7 ezer forint), mert most nem leszel biztosítva egy évig. Aztán ha felvesznek akkor megint fizeti az állam helyetted.

(Sokkal jobban jársz ha fizeted, mintha megszüntetik vagy a nyakadba varrnak egy jó kis birságot.)

2017. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vodafonelive ***** válasza:

#7-es: Én most végeztem és mondták, hogy addig nem kell fizetnem a TBA-t, ameddig él a diákigazolványom, ami október 31-et jelent. Szóval, ha a kérdező be is iratkozik a munkajárásiba, elméletileg nem kell fizetnie semmit. De ezt a munkajárásiban el tudják mondani.


Kérdező, szerintem csinálj valami ingyenes OKJ képzést, aztán arra az 1 évre kaphatsz diákot is meg egy plusz papírt.

2017. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as attól hogy bejelentkezik munkanélküli hivatalba attól még nincs biztosítva. Az igaz, hogy a TB-d él a diákigazolvány érvényességéig, de akkor se felejtsen el októberben elmenni és bejelenteni a NAV-nál hogy magát fogja biztosítani, ha addig nem talál munkát vagy nem talál egy ingyenes OKJ-t Bivalyröcsögén. Mert ugye írta hogy nem pesti, hanem valahol vidéken van, ott meg nem biztos, hogy lesz ingyenes OKJ. Érdemes a lejárati határidő előtt bemenni elmondani, hogy mi van nagyvonalakban (már nem vagyok ettől meg ettől egyetemista, nincs munkáltatóm) és segítenek megállapítani melyik naptól fizeted magad után meg hogy mit kell még tenned.
2017. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!