Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az Állam- és...

Szerintetek az Állam- és Jogtudományi karon politikatudományt vagy jogot tanulni éri meg jobban? Vagy esetleg célszerűbb tanárnként végezni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek tizenegyedikes, és nem tudok dönteni a pályaválasztás terén. Történelmet és németet fogok jövő évtől emelt szinten tanulni, ez a két tantárgy az, amiben tényleg jó vagyok. Ezért gondolkodok ezen a karon, ezen belül pedig nem tudok dönteni. De sok helyen azt olvastam, hogy szinte lehetetlen elhelyezkedni vele, ha elvégezted (már ha el tudod végezni). Esetleg tanulhatnék történelem és német tanárnak? De a tanári fizetés nem épp a legtöbb. Szerintetek mi legyen? Egyetem mellett szerintetek lehetetlen dolgozni? Bérelnem is kéne majd egy szobát, de azt se tudom, hogy hogyan lesz pénzem. Egyetem mellett szerintetek lehetetlen dolgozni? Én ha kell mosogatok, takarítok, az nem számít. Nem fog összeférni a tanulás meg a munka, igaz? Ha pl jogásznak tanulnék, akkor közben nem vesznek fel jogi gyakornoknak? Teljesen hülye vagyok a témában, ezért kérlek segítsetek! Tapasztalatokat szívesen olvasnék.:(
2017. júl. 23. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Államtudományi? Az valahol a kettő között van.
2017. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem minden egyetemen az ÁJK-n van a két szak, de ez lényegtelen.


2. Nyilvánvalóan jogot éri meg jobban tanulni ÁLALÁBAN, de neked ezt nem ajánlom.


3. A német tanár mondjuk nem keres rosszul, tudsz vállalni különórákat is, azzal már tisztességes fizetést össze tudsz szedni.

2017. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Sose értettem azokat, akik az alapján választottak, mennyit lehet vele keresni... garantált bukta pár éven belül. Jól keresel, de nem érdekel, nem vagy benne jó, mire mész vele?
2017. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Már mi köze az államtudománynak a történelemhez és a német nyelvhez önmagában. Kettő között van... Facepalm.
2017. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!