Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mit jelent az hogy...

Egyetemen mit jelent az hogy félévközi beszámoló?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy hogy néz ki ez az egész, ha irásban van miről kell irni ha szóban van az hogyan néz ki stb..
2017. júl. 24. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Annyiban különbözik a vizsgától, hogy nem félév végén (vizsgaidőszakban) van, hanem félév közben. Lényegében olyan, mint középiskolában a dolgozat/felelés.
2017. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha szóbeli akkor 1 órán lefeleltetik az összes embert? :O
2017. júl. 24. 00:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ritka a szóbeli félévközi beszámoló, de amiből volt, úgy oldották meg, hogy több, kb. 2 órás alkalom lett erre kijelölve és 15-20 fős csoportokban feleltünk (kb. 100-an vagyunk egy évfolyamon).
2017. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és az milyen durva volt kb? helyeden ültél és úgy kérdezgetett vagy kiálltál és mindenki azt nézte ahogy te felelsz?
2017. júl. 24. 00:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis teremben voltunk, egyszerre 2-3 hallgatót hívtak be (egy felelt, többieknek volt pár perc felkészülésre). Szóval nagyjából úgy, mint érettségin, de annál gyorsabban ment, pár percet beszélni kellett a kihúzott témáról meg feltettek egy-két kérdést és ennyi.

Hogy nálatok hogy csinálják, az attól függ, mennyien vagytok és hogy tudja megoldani a tanszék.

2017. júl. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jaaa értem, az nem akkora para akkor, azt hittem úgy mint középsuliban :D
2017. júl. 24. 00:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagytok ti hogy ilyenek vannak?:D
2017. júl. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A félévközi beszámoló gyakorlatilag bármi lehet. Ami elméletileg biztos, hogy nem vizsgával zárul a tantárgy. Azért mondom, hogy elméletileg, mert gyakorlatban sokszor itt is vizsga van, csak így lett adminisztrálva a tárgy. Tehát jobb esetben a félévi teljesítményre még a szorgalmi időszakban kapsz jegyet. Ez lehet egy beadandó projekt feladat, valamilyen produktum előállítása, a féléves anyagból történő felelet stb. Jobb esetben ez bele van írva a tantárgyi leírásba, de ha nincs akkor szerintem kérdezz meg olyanokat akik már abszolválták a tárgyat. De legrosszabb esetben az oktató úgyis elmondja majd a félév elején.


Üdv, egy oktató

2017. júl. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es pl. igazságügyi igazgatási szakon (PPKE-JÁK)

A 8. válaszoló pontosan leírta, csak annyit tennék hozzá, hogy nem az a legrosszabb, ha az oktató elmondja, hanem amikor egy Neptun üzenetből derül ki, hogy még a félév egyetlen konzultációja előtt kell levizsgáznod.

Levelező tagozatos vagyok, óraütközés miatt nem tudtam ott lenni előadáson, az egyetlen ZH alkalom a következő héten, egy keddi napon, este 6-kor lett volna, amire 200 kilométerről nem tudtam bemenni. Na innét szép nyerni.

2017. júl. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!