Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért a születé...

Magyarországon miért a születési dátum az elsődleges (gyakran kizárólagos) szempont az iskolakezdéskor?

Figyelt kérdés
A fejlettségnek kéne az elsődleges szempontnak lennie ahelyett, hogy aki május 31 (ma talán inkább augusztus 31) előtt születik, az automatikusan 6, míg aki utána születik, az 7 évesen megy első osztályba, és viszonylag ritkán veszik figyelembe a gyerek fejlettségét.

2017. júl. 24. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. Figyelembe veszik, óvodai javaslatra és a szülő kérésére is visszatarthatják a gyermeket, ha nem elég iskolaérett.
2017. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én pl hat éves korom előtt mentem elsőbe.
2017. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy létezik ilyen, de én legalább is úgy tudom, hogy nagyon gyakori eset, hogy csak akkor foglalkoznak ilyennel, ha nyilvánvaló, hogy nem iskolaérett, vagy az ellenkezőjével, hogy a kérdéses dátum után született, de a fejlettsége alapján már mehet iskolába. Viszont nagyon sokan vannak, akiknél nem vették figyelembe, és ebből problémájuk lett (A saját környezetemből is tudok jó pár példát mondani, akik ugyan "időben" születtek, de még nem voltak iskolaérettek, ezért aztán

lemorzsolódtak. Olyanokról is hallottam, akik a határidő után születtek, de már elég fejlettek voltak, és ezért nem találták a helyüket az óvodában.). Nem egy határnap alapján kéne elsődlegesen iskolába engedni a gyerekeket (szerintem), hanem elsődlegesen fejlettség alapján kéne eldönteni, hogy teszem azt, akik 2011-ben születtek, 2017-ben vagy 2018-ban kezdjék az első osztályt.

2017. júl. 24. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában a szülők is úgy vannak vele hogy így nyer egy évet a gyerek gyerekként. Valójában lehet hogy inkább csak ártanak neki ezzel a hozzáállással. Oké én is szerettem gyereknek lenni, de szerintem fontosabb hogy a gyerek milyen fejlettségi szinten van. Mellesleg ősszel születtem és sose értettem mire jó ez az évkésősség, de a szülők mindig azt mondták milyen jó nekünk.
2017. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Én hat évesen mentem suliba, még a 90-es években, akkoriban jött be ez a visszatartós dolog. Mindeni rám csodálkozott, hogy én miért ilyen fiatalon, és ez később is megmaradt, pont 18 évesen érettségiztem, gimiben és egyetemen is fiatalabb voltam az átlagnál.

Azt leszámítva, hogy mindig mindenki rácsodálkozott, hogy én miért vagyok ennyire fiatal (most komolyan ennyit jelent az az egy év? :D), soha semmi hátrányom nem volt belőle, sőt, így felnőtt fejjel külön örülök annak a fél-egy év előnynek a kortársaimhoz képest.

2017. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem előbb jött be? Mert az édesanyám testvérei közül két nővére (ikrek) szeptemberiek, ezért 7 évesen mentek iskolába (1947-ben születtek), az egyik bátyja szintén szeptemberi, és tudtommal ő is 7 évesen kezdte (ő '51-es ) és az édesapám decemberi, ezért ő is 7 évesen ment (ő '57-es volt, már nem él).
2017. júl. 24. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az volt a rendszer, hogy az aug 31-ig hat évet betöltött ment. A kilencvenes évek elején lett ebből május 31, a nyári gyerekeknél külön papír kellett a sulikezhdéshez.


Érdekes, a lányom nyolcoszt gimibe járt, és náluk pl senki nem volt visszatartott... Az osztály több, mint fele a felvételikor (februárban) még nem volt 18.

2017. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én például szerintem iskolaérett lettem volna 6 évesen, de a bátyám évvesztes lett, és mivel 1 év a korkülönbség, szoba sem jött, mert nem kett volna jó, ha osztálytársak vagyunk. (Amúgy ő is iskolaerett lett volna szerintem, de egy baleset miatt ligopédiai gondjai voltak, ezért inkább évvesztes lett). Alapvetően nem lett tőle semmi bajom. :) Szóval nem akkor tragédia szerintem. Fordított esetben annál inkább, bár szerintem egy jó tanító néni tudja ezt kezelni.
2017. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!