Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van egyáltalán értelme informa...

Van egyáltalán értelme informatikát egyetemi keretek között oktatni?

Figyelt kérdés
Én azt veszem észre, hogy akik jó alapokkal kerülnek be az infós egyetemekre, az egyetem nélkül is fel tudnának jutni olyan szintre, hogy legyen gond nélkül állásuk. Aki, meg azért menne oda, hogy megtanítsák, de nincsenek komoly alapjai, azok meg hiába végzik el, úgyse lesz állásuk. Szerintem a szakmában dolgozók kis százalékán segített igazából az egyetem. Ha használható tudást adnának a sulik, akkor lenne értelme, így egyébként nem hiszem.

2017. júl. 25. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Van értelme. Sokan azt hiszik, hogy az egyetem arra hivatott, hogy a multiknak képezze ki a hallgatókat. Pedig ennél többről van szó, a képzés során nem hiába érrintenek annyi szakterületet - ebből adódik, hogy mindenből csak egy vékony alapot nyújtanak, mert többre idő se lenne (megjegyzem, hogy sokan ezt se tudják megugrani). Aztán a többi a hallgatón múlik, hogy mibe tesz több időt.

És hidd el, gondolkodásmódban, problémamegoldásban érezhető a különbség, ha valaki egyetemet végzett és ha valaki nem. Ez egy olyan dolog, amit nem lehet pár hét alatt elsajátítani, több év szükséges (az egyetemen)

2017. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!