Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi egyetem mérnökinfó...

Széchenyi egyetem mérnökinfó szakon milyen programozási nyelvel kezdenek el tanitani első félévben?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt láthatod a tantervet és ha rámész egy tárgyra a tematikát. DE! Mivel 2017 ben - úgy tudom majdnem az összes szakon - új rendszer van, így ne lepődj meg ha valahol még nem letölthető a tematika.

2017. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen , ezt néztem énis és még a tematikák nem elérhetőek, gondolom a Számítógépek működése és az Algoritmusok és adatstruktúrák lesz ami az infós, szerinted ezek a tantárgyak miről szólhatnak igy a nevük alapján és milyen gyakorlati órák tartozhatnak ezekhez
2017. júl. 25. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen meglepő, algoritmusokról és adatstruktúrákról.


[link]

2017. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Előfeltételek

A jegyzet megértéséhez feltételezzük, hogy az olvasó ismeri a C++ programozási nyelv

alapjait, hogyan lehet egy C++ programot létrehozni. Feltételezzük, hogy az olvasó ismeri

a C++ szintaktikai szabályait, milyen változókat lehet használni, milyen paraméter átadási

lehetőségeink vannak, hogy működnek a mutatók (pointer), hogyan lehet osztályokat és

objektumokat létrehozni, milyen öröklődési szabályok vannak. az fa*a

2017. júl. 26. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni! Ha gépész szakon azzal kezdenek hogy körző+vonalzó, nálatok sem lesz elvárva egy C++ ismeret, majd megtanítják.
2017. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz én is erre a szakra fogok járni.


Mivel nem felvételi elvárás, hogy tudj programozni, ezért nyilván az alapoktól fogják tanítani. De! Általában nagyon gyorsan haladnak, és könnyű lemaradni. Ez okozhat nehézséget.

Illetve rá kell állni a programozási gondolkodásra, ha ezt megérted, onnan már könnyebb dolgod lehet.


Kezdésnek C, de inkább C++, Java-t szoktak tanítani.

Objektum orientált meg talán C sharp, de ebben nem vagyok biztos.


A webprogramozás is van egyébként. HTML5, CSS stb. Meg a többi jó dolog.

Természetesen adatbázis is van, nem MySql szinten.


Át kell majd alaposan olvasni a tematikát, mert évente változni szokott.


Javaslom nézd át a részletes tavalyi tematikát:

[link]

2017. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!