Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök vagy mérnök...

Építőmérnök vagy mérnök informatikus?

Figyelt kérdés

A kettő szak közül akarok választani, de még magam sem tudom melyik lenne jobb. Tudom, hogy közük nincs egymáshoz, és hogy csakis saját döntés, csupán az érdekelne, hogy ha valaki, vagy ismerős az egyiken van annak milyen tapasztalatai vannak.

Én a mérnökinfó felé húzok, nem feltétlen akarom fizikával tölteni az életemet, meg szerintem a mérnökinfóból könnyebben lehet továbbképezni magamat. Ha valaki tudna akár a fentiről is valamit mondani, megcáfolni akármi, azt megköszönném.



2017. febr. 13. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnökinformatikát tanulok. (BME-n 4. félévem)


Itt is lesz fizika, de elég könnyű és gyakorlással SIMÁN teljesíthető.

Én akkor ajánlom neked a mérnökinformatikát ha szeretsz programozni és ezeket a dolgokat. (Mondjuk másképp miért gondolkoznál rajta?! :D) Nem könnyű, de szerintem teljesíthető. Ha van valami konkrét kérdésed akkor írj. (BME és Pázmány mérnökinfo képzésével kapcsolatban tudok főleg válaszolni)


Van egy haverom aki építőmérnöknek tanul. Ő szereti, de nem mesélt róla túl sokat szóval nem tudom ott mire számíthatsz.


DE szerintem olyan szakra menj amit szeretsz csinálni. Egyszerűen nem éri meg olyat tanulni amit utálsz. És később egész életedben csinálni. Nem éri meg.

2017. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Mérnökinfóé a jövő egyértelműen. Igaz erősen a jelen is az övé :D Harmad annyi fizetést nem kapsz befutott építőmérnökként mint egy programozó. Irdatlanul elszálltak ezen a téren a fizetések.


Amúgy sose a felvis könyvet és egyéb hivatalos iskolai weblapokat olvasgasd, vannak olyan oldalak melyek beszámolnak a szakmákban elérhető fizetésekről. PL: [link]


Ez az anyagi szempont. Egyre jobban ilyen vagyok, sajnos látok rengeteg olyan embert aki azt szereti amit csinál, de nevetséges fizetésért. (Felnőttként ennyi tanulás után alig élni hát gáz)


Sok sikert!

2017. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszi a választ. Hát én még csak úgy mostanában fogtam bele ebbe az egészbe, most kezdtem el Pythont tanulni, eddig meggyőződésem volt az építőmérnök.

Igazából nem az az egy darab fizika tantárgy fog kifogni rajtam :D de örülök, hogy nagyjából azzal le is van tudva. Ilyen hozzáállással viszont szerintem építőmérnök nem nagyon leszek.

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat, eddig is volt egyfajta húzás a mérnökinfóhoz, de most megerősítettétek bennem. Én is nagyobb potenciált látok benne, és nem feltétlen szeretném végiggürizni az egyetemet, hogy utána szinte semmibe vegyenek.

2017. febr. 13. 20:23
 4/16 Wardruna ***** válasza:
100%

Egyértelműen mérnökinfó. Én építőmérnökként dolgozom. A fizu kevés és a kollégáim sem elégedettek se a fizuval se magával a munkával.

Úgy érzem a mérnökinfó hasznosabb mint kb bármelyik mérnök szak az építő viszont haszontalanabb. Építőmérnökként netto 150 a várható kezdőd. Később is lassan növekszik. 5-6 éven belűl pedig akár többszöröse is lehet a különbség egy építőmérnök és egy mérnökinfós fizuja között.

Ha visszamehetnék időben biztos inkább arra mennék...vagy csak megüzenném magamnak, hogy a Leicester city 5000-szeres ods-al fizet és megnyeri a 15/16-os pl-t de ez a te szempontodból lényegtelen. :D Szóval mérnökinfó egyértelműen. :D

2017. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi neked is utolsó :DDD Nagyon örülök, hogy kiírtam a kérdést, mert sikerült teljesen meggyőznötök mérnökinfóról és valószínűleg jobb irányba terelni az életemet is :D Tényleg köszi skacok!
2017. febr. 14. 22:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én okleveles mérnök informatikus vagyok, párom okleveles építőmérnök. Ha mindkettő szak ugyanannyira érdekel, akkor azt tudom javasolni, hogy döntsenek az anyagiak. Ez pedig erősen az informatika irányába lendíti a mérleget, legalábbis a mi tapasztalatunk ez. Párom tapasztalata, hogy nehéz jó munkát találni a szakmájában, sok jobb helyen kihalásos alapon megy a bejutás, és még a jól menő helyeken is rengeteg a fekete fizetés. Informatikusként sokkal könnyebb elhelyezkedni, mivel több informatikusra van szükség mint építőmérnökre, illetve a fizetés is barátságosabb.


Néhány észrevétel:


"nem feltétlen akarom fizikával tölteni az életemet" - Ez beosztás függő. Párom például nem foglalkozik fizikával a munkája során.


"mérnökinfóból könnyebben lehet továbbképezni magamat" - Építőmérnök esetén is rengeteg képzés van, sőt. Ilyen-olyan jogosultságokat lehet szerezni, stb. Bizonyos tevékenységekhez ezek elkerülhetetlenek. Informatikusként ilyenek sokkal kevésbé vannak.

2017. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"sok jobb helyen kihalásos alapon megy a bejutás, és még a jól menő helyeken is rengeteg a fekete fizetés."


Ugyanezt látom én is. Meg is gyűlöltem miatta rendesen az építőmérnöki szakmám.. Elcs*szett egy iparág ez az egész az biztos. Semmimásról sem szól mint az ügyeskedésről , korrupcióról stb.


Személy szerint én mindenkit lebeszélek azóta az Építőmérnöki képzésről. Sok építős tanszék azért promózza magát keményen a neten is meg előben, hogy ne vesszenek több hallgatót. Én utólag úgy érzem, hogy teljesen hamisan vázolták a jövőbeli lehetőségeinket.

A béka segge alatt fizetésről, a sok korrupcióról meg ügyeskedésről persze egyetemi nyíltnapokon nem beszélnek.


Hányinger ez az iparág itthon.

2017. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves két utolsó válaszoló!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen tapasztalataitok vannak ezzel, és köszönöm a választ, mert azért így tényleg máshogy látom én is az egészet. A családom fele építész- és építőmérnök és ők szokták mondani, hogy pedig de jól lehet vele keresni, de azért így más emberek tapasztalatait hallva elgondolkoztató ez az egész.

Értem, hogy nem feltétlen kell fizikával tölteni az életem, de ahogy írtad, ez beosztás függő, és sajnos nem tudhatja senki, hogy mit hoz neki az élet, és hogy esetlegesen milyen beosztásban lyukad ki. A továbbképzésre én speciel úgy gondoltam, hogy mérnökinformatikusként saját magad otthon elsajátíthatsz több nyelvet is, amiről mondjuk nem feltétlen kell papír, hogy igazold, hogy tudod, de építőmérnökként ez gondolom komolyabb továbbképzés formájában zajlik.

A korrupcióról meg annyit, hogy már így is mindenhol ez megy, nem feltétlen szeretném az életemet úgy tölteni, hogy még részese is vagyok, vagy esetlegesen emiatt túrnak ki valahonnan. Egyébként nem tudtam, hogy ilyen elszomorító ebben a szakmában a helyzet, ez nagyon meglepett.

2017. márc. 5. 14:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én építőmérnök vagyok, mesterdiplomás. Ne tanulj építőmérnöknek, de szerintem építésznek se. A fizetés meg sem közelíti egy diplomás mérnök fizetését, sőt, sok gyári munkás közel annyit keres, mint mi.


A kezdő fizu valahol n. 150e Ft körül mozog (gyakoribb a n. 120e), mely 30 éves korodig eljuthat 200-250e Ft-ig. Feketén. Hivatalosan általában a szakmunkás minimálbért kapod meg, ami kb. n.107e Ft (igen, ennyit egy bolti eladó is keres), és örülj, ha egyáltalán bejelentenek napi 8 órára, nem csak 4-re, pedig a túlóra a szakmánkban kötelező, vagy mondhatnánk úgy is, hogy 10 óránál kevesebbet sosem dolgozol. Örülj neki, ha van szabad hétvégéd. Nagyon ritka az olyan hely, ahol rendesen bejelentenek és fizetik a túlórákat is, és ilyen cégek is főleg csak a fővárosunkban vannak: Bekerülés kihalásos alapon!


A leírtak sajnos nem csak saját tapasztalaton alapszanak, hanem ez az általános.

2017. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy jó látni, hogy az esetek 95% -ában egyetértés van ilyen téren. (ezen az oldalon meg mondjuk bármelyik másikon is). Mondjuk munkahelyen is csak fogták a fejüket a kollégák,hogy ilyen hülye irányban választottak pályát :DD

Volt haverom akit szakmai gyakorlata alatt próbáltak erről lebeszélni, hogy mentse magát még időben :D


-Sok 17-18 évest sajnálom akiknek pályaválasztás előtt kevésbé van fogalma ezekről a dolgokról, mert a felvis és az egyéb tajékoztatók ezekről szót sem ejtenek.

(Fiattal fejjel az ember sajnos hajlamos másoknak hinni, ahelyett, hogy utána járna a dolgoknak)


-Ha meg megkérdez egy laikust úgyis azt mondják neki:


Húú építőmérnök, evvel aztán nem lesznek anyagi gondjaid! Tanulj csak ennek nyugodtan! A Mérnökök jól keresnek!!! (Egy kalap alá veszik az összes mérnököt, pedig ez csak a gépész/villamos/infós vonalra igaz)


Hozzáteszem nekünk anno egyetemi tájékoztatón is lökték a szépet a szakmáról meg a lehetőségekről :DDDD

Építős egyetemi karok meg fel vannak háborodva , hogy egyre kevesebb a hallgatójuk, és, hogy különféle promóciókkal kell magukat reklámozni.


Személy szerint én igyekszek erről az építőmérnökiről mindenki lebeszélni (avagy megmenteni őket:D), én meg egy éven belül startolok külföldre.

2017. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!