Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehezek a Nemzeti...

Mennyire nehezek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen az alábbi szakok?

Figyelt kérdés
Pénzügyi nyomozó,közrendvédelmi,vám és jövedékigazgatási és katonai logisztikai. Jövőre ezek közül szeretnék megjelölni szakokat.A válaszokat előre is köszönöm.

2017. júl. 27. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Személyes tapasztalatom tudom neked átadni. Én idén érettségiztem és jelentkeztem az NKE-RTK közrendvédelmi rendőr szakára. Itt nem szimplán a tanulmányi eredmény számít,hanem előtte nagyon szigorú rosták vannak amelyeknek meg kell felelni,de ezt nyilván te is tudod. Nos a véleményem az,hogy baromi nehéz bejutni. Orvosin+pszichológián rengetegen kiestek és olyanok akik 5-ös érettségit írtak. Nekem mind a pszichológia,mind a fizikai követelmény,mind a ponthatár meg volt,de mivel szemüveges voltam így alkalmatlan lettem pedig más egészségügyi problémám nem volt. Nekem tényleg minden álmom,hogy rendőr legyek így én 2018-ba újra megpróbálom. Mindenképp jól gondold át,ne csak az NKE jelöld meg. Baromira nem szeretik ha valaki ezt csak poénból veszi ez egy kőkemény szakma,kőkemény hozzáállásal. Sok sikert kívánok!
2017. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a logisztikáról tudok nyilatkozni.

Első két év halál mert semmi időd nincs tanulni és kegyetlen nehezek tudnak lenni a tárgyak. (Főleg a matek, műszaki, kat. szállitások.).

2017. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Első,Neked mennyire rossz a szemed?Mert én is szemüveges vagyok de úgy tudom hogy ez csak a katonai vezető szakon érdekes,a többin nem számít.
2017. aug. 3. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos minden szakon számít. Mint mondtam én közrendvédelmi rendőrnek jelentkeztem és -3,5-ös a szemem. Nekik csak is nyers visus(nyers látás számít) ergo ha te nem látod szemüveg avagy kontaklencse nélkül az olvasó táblát akkor alkalmatlan minősítést fogsz kapni mint én sajnos. Nekem meg kell müteni a szemem és csak jövőre így leszek alkalmas.
2017. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ!
2017. aug. 3. 17:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:)
2017. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!