Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érdekelne hogyha most...

Az érdekelne hogyha most rájöttem hogy nem szeretném a második nyelvnek választott nyelvet tanulni akkor még lehet mostanában jelezni még a sulinak hogy másikat szeretnék inkább tanulni?

Figyelt kérdés
Az Óbudai gimnáziumban leszek 9.-es és meggondoltam magam, az érdekelne hogy meg lehet-e változtatni, és mennyire veszik ezt rossz néven a tanárok, meg meg tudják e oldani?

2017. júl. 27. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában meg lehet változtatni.
2017. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2017. júl. 28. 02:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat az adott nyelvhez a konyved mar meg lett gondolom rendelve...szoval akkor megkene a masik nyelvhez is venned...de miert gondoltad meg?
2017. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert rájöttem hogy nem bírnám hogy két új nyelvet kezdjek el tanulni, és tovább szeretném folytatni az angolt. Mindenki azt mondja, hogy nehez lesz a gimi, szoval a ket uj nyelv megnehezebbe tenne, mert igy is emelt óraszámban fogom tanulni. Amugy ha jól emlékszem a masodik nyelvbol a tankonyvek nem voltak a tankönyvrendelési listán, es azt mondták is hogy kesobb rendeljuk meg. Nem tudom hogy biztos igy volt :/
2017. júl. 29. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az osztályodban vannak mások is azzal a nyelvpárosítással, amit most szeretnél, akkor szerintem simán megoldható. Kivéve, ha ott nagyon sokan vannak, a ti kezdő csoportotokban meg éppen megvan a létszám. Utóbbi esetben nem biztos, hogy engedik a váltást. Akkor az angolt abbahagynád és csak a két új nyelv lenne? Ezt azért nem javaslom, mire érettségizel és tényleg szükséged lenne az angoltudásodra, sokat fogsz felejteni. Ha marad az angol is, és jó a nyelvérzéked, akkor vedd fel a két újat, első két évben, ha jók a képességeid, belefér a két új nyelv. Harmadiktól meglátod, függ az emelt óráidtól, mennyi időd energiád marad.
2017. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!