Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a hatosztály...

Mi a véleményetek a hatosztályos gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Oda szeretnék járni ugye iskolába és érdekelne, hogy szerintetek milyen. Többet kell-e tanulni, jobb a közösség?

Egyébként én főként a jobb közösség, rendes oktatás reményében mennék. Az osztályomban kb mindenkit utálok, csak egy lány barátom van.. nálam az a baj, hogy nehezen barátkozok, meg nincs is akivel szót értenék, mivel sokszor vannak 'beteg' ötleteim, meg elég furcsa egy valaki vagyok:D na de hát ez már mellékes inkább, az iskoláról véleményeket várok:) elnézést, hosszúra sikeredett a kis regényem:D



2017. júl. 28. 02:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és nektek könnyű volt beilleszkedni egy idegen osztályba?
2017. júl. 28. 02:54
 2/12 A kérdező kommentje:
Tanároktól is már menekülnék el, mert van olyan tanár, amelyik olyan, hogyha úgy mozdulsz meg ahogy neki nem tetszik, akkor gondol egyet és megcibál. :/
2017. júl. 28. 03:10
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


A hatosztályosok általában jobbak szoktak lenni, mint egy sima általános iskola vagy egy gimnázium. Persze vannak kivételek.

A leírásból nekem egy pokolian szörnyű helynek tűnik a sulid, én minél hamarabb lelépnék, talán még mindegy is lenne hogy hová, csak mehessek. Szóval szerintem érdemes lenne megpróbálnod átjelentkezni egy hatosztályosba.

Én nyolcosztályosba járok. Alsóban azt hittem az akkori osztályom a jó közösség (nagyban ment a csúfolás és kikezdés, de azért volt 4-5 gyerek, akivel jóban voltam. De amikor átmentem a nyolcosztályosba egy annyira más lett minden. Igazán összetartó csapat lettünk, szinte mindenki mindenkivel jóban van (van 1-2 ember aki nem nagyon szeret bekapcsolódni a közös beszélgetésekbe meg bulikba, de őket is mindig próbáljuk bevonni). Annyira jó érzés, amikor ebédszünetben mindenki előveszi a kajáját, leül valahová egy szélső padhoz, valaki elindít egy jó háttérzenét és egy hatalmas beszélgetős-bulizós szünetet csinálunk, amiben mindenki részt vesz.

2017. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem jobb a 4-5 éves gimnázium, a 6 évesnél.

Kezdjük ott, hogy túl sok a korosztály. Egy udvaron van a 12 éves és a 18 éves is, a 12 éves majmolni akarja a 18 évest, a 18 éves meg szekálni a 12 évest...de ha csak egy 12 és egy 14 éves különbségeit nézzük; egy 12 éves még teljesen más mint egy 14 éves, és az alatt a 2 év alatt rengeteget változik. Általában jobb irányba. Egy 14-5 éves jobban "kész van" mint egy 12-3 éves (erre utólag szokott ráébredni az ember, de hidd el, így van;)), és ha bekerül a gimnáziumba hamarabb elkönyvelik ilyennek meg olyannak, pedig lehet, még pont ez a 2 év kell neki, hogy jobban megtalálja önmagát. Röviden: túl korai.

Plusz sokkal kevesebb a 6 osztályos gimi, a 4 osztályosnál, és nehezebb is az átjárás, mivel másképp van a sorrend a tanulásban (persze nem lehetetlen).

Nem ismerlek, de az alapján amit leírsz magadról, különcnek tűnsz, szóval szerintem inkább ezen kéne dolgoznod, mert még nem vagy kész (és nagyon ritka az, aki kész van 12-3 évesen). Hidd el, sok jó fajta különc ember van, akiket pont, hogy a mássága miatt szeretnek, de kell idő míg a "kb mindenkit utálok" hozzáállásod megváltozik. Hogy őszinte legyek, szerintem ha most elmész gimibe, ugyanolyan "betegnek" fognak elkönyvelni mint amilyennek most az osztályodban, és ez nagy valószínűségben 6 évig így is marad. Még ha lesznek barátaid is, meg kell tanulni közösségben működni és a legtöbb 12-3 éves nem fog megértő és türelmes lenni az olyanokkal szemben mint te. Sőt...pont, hogy még jobban kiakarnak majd rekeszteni, benned pedig még több ellenállás és feszültség lesz...de ez a kor osztály már csak ilyen. Ekkor van a legtöbb szúrkálódás és piszkálódás, főleg a lányok között. A jó tanuló, értelmes, intelligens gyerekeknek, aki nem akar belefolyni ezekbe, tényleg csak a túlélésre kell mennie 5 és 7. oszt. között.

Egy jó (!), 4 évfolyamos gimiben már sokkal kevésbé jellemzőek az ilyen szadizások, mivel 14-8 évesen már kinövi ezeket a dolgokat (jobb esetben). Plusz ha időd adsz magadnak, van még egy nagy előny: tagozat. Ha magamra gondolok 6.-osként tuti fogalmam nem lett volna, hogy melyik tantárgyak érdekelnek, mi lesz belőlem, viszont 8.-ra már volt. Így mentem humán tagozatra. És az az érzés, hogy 35 olyan gyerekkel vagyok egy osztályban, akiknek az érdeklődése kísértetiesen hasonlít az enyémre, fenomenális volt:)

Ha mindenképp elakarsz menni onnét, esetleg egy másik általános, de én személy szerint nem ajánlom a 6 osztályost gimit (nagyon sok szülő "leakarja tudni" ezt a gimi-választás dolgot, de én a helyedben, nem hagynám magam). Legalábbis ha csak a jobb közösség és a rendes oktatás motivál, semmiképp sem.

Ha van kérdésed vagy bármi, nyugodtan írj privit.

2017. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ja és az előttem szóló a "6 osztályosak jobbak mint a sima gimik" mondatához üzenem, hogy ez egyáltalán nem így van.
2017. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pedig a mi városunkból sokan átjárnak hatosztályosba, rokonom is ott volt, dicsérte, csak nem tudom mennyit változott az egész mert ő olyan 7 éve járt hatosztályosban :/
2017. júl. 28. 16:09
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

#1 vagyok


Talán értelmezve kellene olvasni, nem pedig úgy, mint egy funkcionális analfabéta. Azt írtam, hogy ÁLTALÁBAN jobbak, és hogy vannak KIVÉTELEK.

A nyolc- és hatosztályos gimik jobban felkészítik a diákokat, mint a négyosztályos társaik. DE VANNAK KIVÉTELEK.


Egyébként is egy csomó hülyeséget összehordtál... Ha baj, hogy egy hatosztályosba sok különböző korú jár és a 13 éves majmolja a 18 éveset, akkor az miért nem baj, ha az általános iskolában a 6 éves majmolja a 14 éveset? Hoppá, általános iskoláknál még nagyobbak a korkülönbségek.

Egyedül azzal értek egyet, hogy 4 éves gimi esetében könnyebb tagozatot választani. De az elég naiv dolog, ha valaki azt hiszi, nem fog változni az elképzelése 14 és 18 éves kora között. Így pedig a tagozat akár visszafelé is elsülhet. Én például 10 évesen régész akartam lenni, 14 évesen gépészmérnök, majd 16 évesen orvos (ez már véglegesnek tűnik, de még mindig megeshet bármi). Ha 14 évesen elmentem volna egy matek-fizika tagozatos gimibe, akkor utána sírhattam volna, mert az orvosira inkább biosz-kémia kell (lehet menni fizikával is, csak szerintem nincs sok értelme).

Amit a hatosztályos mellé még felhozok, hogy szerintem könnyebb átélni a kamaszkort egy társaságban, mint kettőben, (nem kell 14 évesen kiszakadni a megszokott közegből) de ez változhat személyenként.

A hatosztályosokban általában kicsit máshogy haladnak a tananyaggal, de ugyanazt tanulják, csak általában részletesebben és alaposabban. Pl. nem kell átrohanni a törin nyolcadikig, hanem elkezdik ötödikben vagy hetedikben és alaposan átrágják, általában nem kezdik elölről kilencedikben.

Én teljesen a hatosztályos mellett vagyok, főleg, ha a gyerek is menni akar. A nyolcosztályosnál szoktam azt mondani, hogy csak akkor, ha bírja a gyerek (itt általában még a szülő dönt), mert nem mindenkinek való. De a hatosztályos ellen még ezt az ellenérvet sem tudom felhozni.


Kérdező!

Ha írnál egy konkrét iskolát könnyebb lenne véleményt írni róla.

2017. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Péter Andrásba mennék :)
2017. júl. 28. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

chill. nem tamadtalak meg.

es az h mi a hulyeseg es mi nem, azt h dontse el mindenki maganak, koszi✌

2017. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező, ahogy olvastam a soraidat, mintha a lányomat hallottam volna 2 évvel ezelőtt. :) Neki sem voltak nagyon barátai, ő volt a "furcsa gyerek" az osztályban, és hiába tanult kitűnően, hiába hozta a versenyeredményeket az iskolának, a tanárokkal sem volt felhőtlen a viszonya. Aztán 6. osztályban felvételizett és ezzel meghozta élete legjobb döntését! Most egy jó közösség tagjaként nem gond, hogy kicsit más, mint a többi gyerek, vannak barátai, szuper az osztálya, imádja az iskoláját és a tanárai is szeretik. Az a stressz, amit régen az iskolába járás jelentett neki, a múlté. Én mindenképpen biztatlak, kezdj el készülni a felvételire már most. Töltsd le az elmúlt évek feladatsorait és oldd meg mindet, ezzel lehet a legjobban felkészülni.

Érdekes egyébként, hogy pár évvel ezelőtt még sok mindenben egyetértettem volna a 4-es hozzászólóval, de azóta belülről látom a rendszert és megváltozott a véleményem. Sokaknak előítéletei vannak a hatosztályos / nyolcosztályos gimnáziumokkal szemben, mert kevés az ismeretük róluk és úgy gondolják, ez valami kísérleti rendszer vagy "versenyistálló", de ez abszolút nem igaz! Persze nem azt mondom, hogy minden hatosztályos egyformán jó, ott is akad ilyen is, olyan is. A lányom pl. egyáltalán nem tanul többet, mint általánosban. Mivel nagyon színvonalas az oktatás, rengeteg mindent már az órán megtanulnak és van mellette ideje sportolni, pihenni, szórakozni is. A felsőbb évesek kifejezetten segítőkészek, az egész iskolára jellemző a családias légkör. Ahogy írod, az ismerőseid jókat mondanak erről a suliról. Próbálj meg begyűjteni minden információt, véleményt, de ha ennyire rosszul érzed magad a jelenlegi iskoládban, ne maradj ott, változtass! Hajrá!

2017. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!