Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem nehezítették...

Csak szerintem nehezítették meg a műszaki manager-szakot a BME-n?

Figyelt kérdés

Tavaly még csak két félév matek volt (a bme.tárgygráf.hu szerint), idéntől A1-től A3 ig, a GTK smelyik másik szakon nincs 3 félév, illetve kevesebb közgáz, most legalább három tárgyal több.

Én örülök neki mert legalább javul majd a megítélésünk (remélem). Nektek mi a véleményetek?



2017. júl. 28. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha megnézed a targygraf.hu-t "Tanterv: 2013.09.01."


Amúgy a megítélése nem változik, még mindig egy olyan szak maradt, ami "két szék közé esik".

Se a mérnöki dolgokhoz nem ért igazán, de a közgázhoz se annyira, hogy egy akármilyen más közgázos diplomával ne lehessen betölteni.

Egy műszaki BSc után jó lehet a MM MSc, de az alapszak magában, sőt mesterrel se ér kb semmit a munkaerőpiacon.

2017. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem nehezítették, csak így tudták megoldani, hogy a jobb tanárok felmondtak azért, mert a rektor sz*rba sem vette őket, és egy olyan embert ültetett be dékánnak, akit a kari tanács nem szavazott meg. Az ő hiányzó óráikat töltik fel a plusz tárgyakkal. Hogy miért nem vesznek fel a helyükre mást, az nagyon jó kérdés, de az msc-s mintatervvel is ez történt.
2017. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Alapítása óta 3 matek volt a szakon. Legutóbb 2016. júniusában változott meg alaposan a mintatanterv, ami akkor a 2015 őszétől fölvettekre is vonatkozott, és azt a változtatást az előző, kompromittálódott vezetés csinálta. De akkor is 3 matek lett továbbra is, és azóta nem történt változás a tárgyakban.

Egyébként szerintem a jobb tanárok maradtak. Bár felmondott pár tényleg szintén jó tanár is, de ha már egy éve folyamatosan dolgoztak azon, hogy elmehessenek, akkor nem baj, ha elmennek, és helyette még jobbak jönnek.

Milyen már, hogy a Kari Tanács többsége többször pont ellentétesen szavazott, mint ahogy az oktatók többsége szavazott (egyszer kínjukban aláírásgyűjtés formájában, egyszer egy fura oktatói közgyűlésen). A rektor ezek után az oktatók többsége, és nem a kari vezetés által támogatott dékánt nevezte ki végre. Azok, akik menni akartak, most elmennek, és végre mehet minden rendben.

2017. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Najó, de 40 egytemi tanárt, közgazdászt összeszedni egy hónap alatt nehéz, ha nem lehetetlen, nem?
2017. aug. 4. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
De, nyilván nehéz. Meg is fog történni, amit Andor már ősszel is elmondott. BME-n marad a kar, hiphiphurrá, és az évek során majd szépen leamortizálódik a BME GTK diplomák értéke, mert a mérnöki karok a lehető legjobban háttérbe fogják szorítani, és minden pénzt elvesznek, amit el lehet. Viszont minden hülye boldog lehet, hogy BME-s diplomája van, nem pedig ELTE-s.
2017. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ééééss a bme veztősége nem látja, hogy ez így nem lesz jó?
2017. aug. 7. 09:13
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

"majd szépen leamortizálódik a BME GTK diplomák értéke"


Eddig sem ért sokat! :DDD

Egy GPK-s

2017. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, megjöttek a mérnökfasiszták, avagy a "minden ami nem mérnöki az büfészak"

Mit kell ennyire kompenzálni? :DD

2017. aug. 7. 10:39
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én most nem büfészakoztam :D a BME-GTK diplomája eddig sem ért sokat, a Corvinusé pl. bőven értékesebb.


Azt viszont statisztikák is alátámasztják, hogy ma már a mérnöki diplomák értékesebbek mint gazdaságiak, a mérnökök iránti kereslet stabilan nő, a közgazdászok iránti pedig stabilan csökken. (ha már mérnökfasisztázni kezdtél, akkor már nem bírtam megállni, hogy ezt ne jegyezzem meg)

2017. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez teljesen így van. Ha jobb lennék matekból, mérnökire mennék (már van egy gépgyártástechnikus végzettségem, szakmába dolgozok vele) és látom milyen hiány van, itt is pesten, abból is látszik, hogy felvettek ide technikusként, tervezőirodába, gyakornoknak.

Ettől függetlenül nem kell lenézni a közgázosokat, azzal is lehet karriert befutni, persze nehezebben.

Egyébként ha úgy látom, hogy megy az egyetemi matek, gondolkozom rajta, hogy váltok gépészmérökire.

2017. aug. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!