Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi feladatok, pontok a...

Felvételi feladatok, pontok a gimikbe? Elmesélnétek, hogy hog van ez?

Figyelt kérdés

Megnéztem a 2017-eset és nagyon csalódott voltam. Nkm nagyon nem mentek a feladatok (otthon megcsináltam őket)


Most leszek 8.-os.

És nagyon félek tőle.


Elmesélnétek még a pontokat is a gimikbe? Meg a felvételivel kapcs. infokat?


2017. júl. 28. 14:31
 1/3 anonim válasza:

Egyrészt ezt gimnázium válogatja.

Ugye vannak gimnáziumok ahová nem kell felvételit írnod, ide az 5. osztálytól 7.osztályig az év végi, illetve a 8. osztály félévi jegyei alapján nyerhetsz felvételt (készség tárgyakat nem veszik figyelembe).

Akkor van az általános felvételi eljárás, ami abból áll, hogy megírod az országos magyar illetve matematika felvételit. Ezekből összetevődik egy pontszám, amihez még pluszba hozzá jönnek a fent említett jegyeidből eredő pontszámok.

Viszont vannak iskolák ahol szóbeli vizsga is van, esetleg lehet plusz pontokat szerezni a közösségi munkavállalással, versenyeredményekkel, ajánlásokkal. Ezt iskola válogatja.

Iskolából annyit jelölhetsz meg amennyit szeretnél. A sorrend attól függ hogy melyik áll hozzád legközelebb, te állítod össze. Ezek után le zajlik a felvételi. Miután megvannak az eredmények van lehetőség a MEGJELÖLT iskolák sorrendjén változtatni, mivel így már láthatod hogy milyen esélyeid vannak az adott tagozatra. Ha matematika, fizika, biológia, kémia tagozatra szeretnél tovább menni akkor a matematika felvételidet súlyozottan számítják, ha nyelvi, vagy humán osztályba akkor pedig az magyar kap fokozott figyelmet.

2017. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!!
2017. júl. 28. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit a felvételiről :)


Nagyon paráztam már egy évvel előtte. Egész félévben jártam magyar előkészítőre (a sulis matek-magyar mellett), és külön matektanárhoz. 21-én volt a felvételi. Nagyjából két héttel előtte egy osztálytársam bárányhimlős lett. Ennek két hét a lappangási ideje. Naaa, kin jöttek ki huszadikán a tünetek? :) naná, hogy rajtam. Go orvos, azt mondta, esélytelen, hogy én ezt másnap, vagy akár a pótfelvételi napján (ami talán 5 nappal később volt) megírjam. Szuper, harmadik lehetőség nincs. Hidegben kellett lennem, nehogy kijöjjenek jobban a pöttyök (másnap meg már nem jöttek, szóval lehet, hogy mégegyszer át kell élnem...). Másnap anyám lekent alapozóval, minden fsza. A bárányhimlő miatti para totál elnyomta a felvételiét. 71 pontot írtam (33 matek, 38 magyar), de sajnos nem volt elég a kiválasztott suliba.


Szóbeli:

Angolon angolul kellett beszélni (😲) magamról

Médián arról, hogy milyen tapasztalataim vannak a médiával kapcsolatban

Infón szerkeszteni kellett szöveget, meg ilyeneket


Kb. ennyin voltam. Remélem segítettem (bár nem hiszem :D)

2017. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!