Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan ELTE-n vagy Corvinuson?

Figyelt kérdés
Miért?

2017. júl. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

ELTE, ha érdekel a tudományos pálya. Corvinus, ha szeretnél gazdag lenni :)


Na jó, ez durva egyszerűsítés. De alapvetően, mivel a Corvinus üzleti egyetem, alapvetően a tárgyaid között is több üzleti (GTK-s) tárgy lesz, mint ELTE-n.

2017. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

én a BCE-t mondanám. GTK-s szakon voltam, de sokszor volt néhány közös órám velük. Összegezve: motiváltak, okosak, ambíciózus a többség. Nem utolsó sorba az oktatás minőségével sem volt baj. De ha ezek nem is számítanának, akkor az hogy a munkáltatók szeretik ezt a végzettséget (és a gazd-pénzügy matematikai elemzőt is). (Szóval esetleg ezt a szakot is megfontolhatnád :)


De az ELTE-ről sem állítom azt, hogy nem állná meg a helyét. Ha ez a kettő a választék, akkor egyikkel sem hibázhatsz nagyot. :) ami esetleg valóban az ELTE mellett szóló érv, a tudományos és kutató lehetőségeket illetően lehet hogy itt még jobb a környezet, a BCE-n pedig -egyetértve az előttem szólóval- az üzleti ismeretek mélyítése dominanciát élvez.

2017. júl. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
BCE üzleti? Épp az hogy hagyományosan a BCE-n a legjobb a közgáz képzés.
2017. júl. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2017. júl. 31. 07:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Mivel Magyarországon azt is közgazdásznak nevezik, aki üzleti szakot végzett, a "közgáz képzés" elég sok mindent jelenthet. BCE-s vagyok, de az ELTE-ről nagyon jókat hallottam. Kis évfolyamok, amerikai elitegyetemeken is használt tankönyvek (és sokan mennek USA-ba továbbtanulni). Az egyetlen hátránya(?), hogy nagyon tisztán csak közgazdaságtant. BCE AK-ról kb. bárminek mehetsz - pénzügyi területektől marketingig vannak ott végzett ismerőseim - míg az ELTE arrabaz egy dologra készít fel, ami a szak neve. A BCE-n szerezhető üzleti kapcsolatokba és diákszervezeti életbe pedig bele se kezdenék. A BCE jobb választás, ha még nem tudod pontosan, hogy mivel szeretnél foglalkozni később. Ha pedig tudod, hogy csak a közdasagágtan érdekel, és nyűg lenne üzleti tárgyakat hallgatni, akkor ELTE.
2017. júl. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"BCE AK-ról kb. bárminek mehetsz - pénzügyi területektől marketingig vannak ott végzett ismerőseim - míg az ELTE arrabaz egy dologra készít fel, ami a szak neve. "


Azért azt megjegyezném, hogy az ELTE-ről is ugyanazokra a mesterszakokra lehet jelentkezni.


Most direkt megnéztem a 2 tantervet. Nem mondanám, hogy a BCE-n több üzleti tárgy lenne, mint az ELTE-n. (Választható tárgyaknál más a helyzet.)


Kérdező, ha téged is érdekel, akkor itt találhatod:

[link]

[link]

2017. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!