Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A neptunba miért nincs mintata...

A neptunba miért nincs mintatanterv?

Figyelt kérdés

Hogy majd (aug 21) hogyan vegyem fel a tárgyaimat, szeretném átnézni.. csoportosítani mit, hogy lenne érdemes.. de nincs minta előttem, hogy egyáltalán miből lehetne válogatni. Ez majd feltöltődik vagy ha tárgyfelvétel van akkor tudom meg? Nem az időpontok kellenek, hogy mikor vannak.. hanem egyáltalán mik, mihez kell előfeltétel, mi az alapozó, van-e tesi.. stb stb.

18/L SZTE JGYPK



2017. júl. 31. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a neptun csodálatos világában! :D

Amúgy általában tárgyak-tárgyfelvétel oldalon tudod megkeresni a tárgyakat. Beállítod a 2017/18/1 félévet és a mintatanterv tárgyai opciót és listázás.

Elvileg ki kellen dobnia az összes mintatantervben szereplő őszi féléves tárgyat (nem csak az 1. félév tárgyakat!).

Innentől már elvileg lehet csoportosítani 1. féléves tárgyakra az ajánlott félévre kattintva.


Amúgy ha ez nem megy, akkor próbáld megkeresni a mintantantervet az egyetem honlapján. Ezekben általában le vannak írva a tárgyak nevei,előfeltételei stb.

2017. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Találtam a neten, de az 2014-es minta.. Az is jó lehet? :)

2017. júl. 31. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2014-es minta azért nem lehet minden esetben jó, mert lehet, változtatnak rajta (egyes tantárgyakat más félévbe raknak). Nem szegedi vagyok és nem is jogi karos (elnézést, nem tudom biztosra, hogy a mit

takar a JGYPK), de nekünk beíratkozáskor adtak egy kis könyvet, amiben le van írva, hogy melyik tantárgyak melyik félévben kerülnek elő.

2017. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Az etr sokkal jobb volt :)
2017. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
2014es jó lehet, mert drasztikus változás nem nagyon szokott lenni a tantervben azért. Max 1-2 tárgy más félévre kerül át, mások lesznek az előkövetelmények stb.
2017. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

A tárgyfelvételnél van egy ajánlott félév menüpont. Ezt sokszor kiszokták tölteni, de mivel nem kötelező, és enélkül is lehet tárgyat indítani, így van amikor kimarad. Ezt lehet jelenteni a szak felelősödnél, aki szól a tárgyfelelősnek, és kiírhatják az ajánlott félévet.

A minta tantervet köteles az intézmény biztosítani minden jelentkezőnek. Ezt jelentkezéskor küldik el (emailben jelzik). Ha ezt nem tették meg, akkor ismét írhatsz a szakfelelősödnek, és elküldi neked pdf-ben, vagy egy linket kapsz, ahonnan elérheted.

A szakfelelősöd neve ugyancsak az általuk küldött levélben kellene lennie.

Ha nem tudod sem a szakfelelősöd nevét, sőt még külön nem is küldték el a mintatantervet, akkor a TO, vagy HSZk lesz telefonos, vagy email-es segítséggel.


Egészen biztos, hogy nem lesz jó a 2014-es mintatanterv, mivel jövőre változás lesz, és már most több szakos tárgyat töröltek a most jelentkező diákoknál (ugye már nem lesz lehetőség szakosodásra alap képzésnél, így több új tárgyat hoztak be, szakonként legalább 50-60 kreditnyit).

2017. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! :) Még emailt sem kaptam, csak gólyatáborról.. De akkor várok türelemmel :)
2017. júl. 31. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!