Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1. féléves egyetemista vagyok....

1. féléves egyetemista vagyok. Egy időben két órám lenne a mintatanterv szerint. Érdemes azt csinálni, hogy felveszek egy 2. félévre ajánlott kötelezőt az egyik 1. félévre ajánlott kötelező helyett?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy egy tárgyhoz szükséges egy másik elvégzése, mielőtt felvehetném?
2016. szept. 6. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Tanegység listában tudod megnézni.:)
2016. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Segíts kérlek, azt hol találom a Neptunban?
2016. szept. 6. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Neptunban listázod a mintatanterv szerinti tárgyakat, majd az ajánlott félévre kattintasz (így rendezi növekvő/csökkenő sorrendben). De lehet, hogy az egyetem honlapján előbb megtalálod.
2016. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az világos, de:

az 1. félévre ajánlottak közül 2 db ugyanabban az időpontban van. --> ezek kötelezők


Ezért ki szeretnék választani az egyik helyett egy másik tantárgyat, amit majd később végzek el, ha nem ütközik mással.


A kérdés: ha kiválasztok a 2. félévre ajánlottak közül egyet, honnan tudom, hogy nincs olyan feltételhez szabva, hogy el kellene végezni előtte egy másik tantárgyat.


Remélem így már érthető.

2016. szept. 6. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy mind a kettő minden héten meg van tartva? Mintaterv szerinti kötelező órákat nem nagyon szoktak egy időpontba rakni (jobb helyeken a TVSZ szabályozza, hogy nem is rakhatják), általában úgy szokott lenni, hogy egyik héten ez, másik héten az. Időnként neptunban ez nem látszik, mert a tanárok nem tudják rendesen beállítani. Vagy az is lehet, hogy valamelyik a kettő közül több időpontban is indul, így tudsz olyat választani, amelyik nem ütközik.

Ha tényleg biztosan ütköznek, akkor általában a kar honlapján találsz valahol mintatervet, amiben benne vannak az egymásra épülések. Vagy ha olyan mázlid van, hogy normálisan használják a neptunt, akkor elvileg fel sem tudsz venni olyan tárgyat, amihez van előkövetelmény.

2016. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én eddig is értettem, hogy mit szeretnél, ezért is ajánlottam a tanegység listát.
2016. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a Neptunban is meg tudod nézni, hogy van-e előfeltétele: rákattintasz a tárgyra és felül van olyan fül, hogy "Táblázatos előkövetelmények" vagy valami ilyesmi. És ott meg tudod nézni.;) Sok sikert!
2016. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Biztos így van, tudnak is róla. Azért alakult így, mert másik karon lesz az egyik óra.

2016. szept. 6. 22:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, ezek szerint én nem értettem! :)
2016. szept. 6. 22:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig két egyetemre jártam, 3 karra, a neptun táblázatos előkövetelmény soha nem működött egyik helyen sem, ezért is nem ajánlottam. De hátha neked mázlid van :)
2016. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!