Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi mentorprogramban...

Az egyetemi mentorprogramban én is részt vehetek?

Figyelt kérdés

Tudom mindenkinek van.. De leginkább gondolom halmozottan hátrányos embereknek, fogyatékosoknak, tanulási nehézségekkel küzdőknek. Szerencsére egyik sem vagyok, csupán nem nevezném magam talpraesettnek, sem elég bátornak és nincs a családban egyetemista, baráti körömben sem sok.. így hát nem igazán értem mi, hogy van és arra gondoltam jó lenne egy mentor. :) De emiatt nem fognak kinézni?

18/l



2017. júl. 31. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a mentor programba bárki jelentkezhet, nem kell fogyatékosság, tanulasi nehézség miegymás. Elég ha valaki kicsit egyedül érzi magát, bizonytalan hogy bírni fogja az egyetemet. Senkit se küldenek el vagy néznek ki, pont ez a program lényege, hogy segítsenek beilleszkedni az egyetemi életbe.
2017. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nem lehet akárkinek mentora, csak aki hátrányos helyzetű.
2017. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) Melyikre jártok?
2017. júl. 31. 17:07
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Mi a fene értelme van ennek? Max néhány túlbuzgó hökösnek ad nagyzolási esélyt.
2017. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom.. nekem tetszik :D Majd jelentkezni fogok a későbbiekben mentornak is biztos. Amúgy elsőéves is lehet majd HÖK-ös?
2017. júl. 31. 17:14
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
A mentorprogramhoz nem sok közük van a HÖK-ösöknek. A mentorok segítenek a mentoráltaknak beilleszkedni az egyetemi életbe,ismerkedős programokat szerveznek, megmutatják a várost, tájékoztatják őket a juttatásokról, a tanárokról, és a többi lehetőségről.
2017. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a modulót csinálnák meg...
2017. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elsőévesként nem hiszem, hogy be tudsz kerülni a HÖK-be, ősszel szoktak lenni a "választások" és ennyi idő alatt nem nagyon lehet ismerettséget kiépíteni. De jelenkezz SzÉK-be (szakos érdekképviselet). Ez a kari HÖK "alatt" van, innen kerülnek át az emberkék a HÖK-be. Aztán másodévesként már nagyobb esélyed lesz bekerülni.


De szerintem mentor nélkül is el fogsz te boldogulni. Ismerkedj a szaktársakkal, menj el a kari rendezvényekre stb. Melyik szakra mész?

2017. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Juhász Gyula :)

2017. júl. 31. 17:49
 10/14 anonim ***** válasza:

PE-re jarok, nálunk ez van: [link]

Írja az elején hogy elsőévesek beilleszkedését is segítik, HÖK-höz nem kapcsolódik, róluk nem tudok.

2017. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!