Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE Gépészmérnök mennyire nehéz?

SZTE Gépészmérnök mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Jövőre az Szegedi Tudományegyetem Mérnöki karára szeretnék menni Gépészmérnöki szakra.


Egy kemény gimnáziumba járok most, a napi 3 óra tanulás minimum, de húzós időkben van olyan, hogy hazaérek, és akkor éjfélig tanulok. Valamilyen szinten maximalista is vagyok. Viszont nagyon féltem a szabadidőmet, mivel így is kevés van, nem szívesen áldozok fel többet.


Leginkább attól félek, hogy emelt magyar tagozaton vagyok, és emiatt lesznek nehézségeim. Szín 5-ös vagyok fizikából meg matekból, nem az a baj, de mégse ezeket tanulom elsődlegesen.


Tudom, hogy a bejutáshoz majdnem a minimum pontszám kell, nem is a bejutás kérdéses, hanem hogy bent tudok-e maradni.


Mindenhol azt olvasom, hogy a mérnöki kar nagyon húzós mindenhol, és hogy szinte lehetetlenség időben elvégezni a beadandókat, stb... ez tényleg így van?

Nem lesz semmi szabadidőm, ha ezt a szakot választom?


Ha egy egész héten keresztül alig van 1-2 óra szabadidőm (előfordul), átmegyek teljesen depressziósba, és ezt tényleg nem szeretném, hogy így maradjon. Örülök, ha a gimit elvégzem, anélkül, hogy mentálisan leépülnék...



2017. júl. 31. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"Örülök, ha a gimit elvégzem, anélkül, hogy mentálisan leépülnék..." ... ez sajnos elmond mindent , hogyha ilyen negatívan állsz a dolgokhoz , akkor még véletlenül se közelítsd meg az egyetem bármely szakát is (kivéve szabad bölcsész) , mert akkor idegösszeroppanást fogsz kapni a első vizsgaidőszak alkalmával
2017. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Király
2017. júl. 31. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint egyre inkább nehezedik. Itt sokan lehúzzák Szegedet, hogy nem jó a képzés, BME-hez képest tényleg rosszabb, de egyre jobban emelkedik a szint, mára középmezőnyös. Ez köszönhető a tanárváltásnak is szerintem, jó szakemberek tanítanak, szinte mára mindegyik dr.

A matek 1.2.3., mechanika1.2.3., áramlástan 1.2, hőtan tantrágy, de ezek közül talán a matek ami elég kemény. Szóról szóra kellett megtanulni a definíciókat, és huncut példák a vizsgákon, emelett szigorú a tanár is.

Viszont, ha ötös vagy és maximalista, akkor menj bme-re, és munkád is lesz gyorsabban, mivel Pesten egy mérnök állás hamarabb betölthető, jobban is fizek, mint a délkeleti régióban.

2017. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!