Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nemzetközi tanulmányok...

A nemzetközi tanulmányok mennyire "büfészak"? Szerintetek, ha valaki picit is konyít a matekhoz, akkor érdemesebb inkább reál irányba mennie?

Figyelt kérdés
Emelt matek-infó gimibe jártam, jó voltam mindegyikből, ötösre érettségiztem (90-96%) középszinten. Szerettem és egyáltalán nem bántam meg azt, hogy ezt a tagozatot választottam mert nagyon sok mindent tanultam, rengeteget fejlődtem és ez úgy alapvetően minden készségemen, a gondolkodásomon is meglátszik. Valamint elég nagy motiváció volt, hogy a csapból is az folyik, hogy az informatika a jövő, a mérnöki diploma a leértékesebb, kapkodnak utána stb...Ugyanakkor a 4 év alatt rájöttem, hogy engem mégsem érdekel annyira ez a terület...Szerettem magukat az órákat, a tananyagot is és jó is voltam belőle, de ez inkább annak köszönhető, hogy nagyon sok energiámat és időmet belefektettem, míg ezzel szemben a legtöbb osztálytársam csak szimplán kirázta a kisujjából...Ők tényleg imádták, szabadidejükben is matekpéldákat oldottak meg, programokat írtak, a szünetekben is ezen versenyeztek, hogy ki jön rá hamarabb a megoldásra, versenyekre jártak stb., míg ezzel szemben engem soha nem vonzott, nem érdekelt ilyen szinten. A kötelező dolgokat megtanultam, mentek, értettem stb., de nem éreztem azt, hogy én ezen felül még bármit is szeretnék vele foglalkozni vagy, hogy jobb lenne valaminek mélyebben utánanézni stb. Sokáig nem is gondolkoztam másban, csak ilyen reál területekben (különböző mérnöki szakok, közgáz), de egyre inkább rájövök, hogy engem a nyelvek, kultúrák, politika jobban érdekelnek (humán tárgyakból is jó voltam és szerettem őket). Ugyanakkor van bennem egy ilyen kissé "ambivalens" érzés, ugyanis a legtöbb humán szak "büfészakként" van megbélyegezve (nem tudom, hogy mennyire igazak a sztereotípiák, hogy nem lehet velük boldogulni stb. és a legtöbb ember lenézi a BTK hallgatókat) és akár választhatnék egy reál szakot is (amivel pedig állítólagosan sokkal könnyebb boldogulni, nagyobb az értéke, tekintélye a munkaerőpiacon is).... Nektek mi erről a véleményetek?
2017. júl. 31. 23:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszomból idézek:


"... a felsőoktatás az elmúlt pár évben azt igazolta, hogy ezek a mindenhez értek, de közben semmihez se alapvetésű szakok kevésbé piacképesek (gondoljunk csak a szabad bölcsészetre, vagy a nemzetközi tanulmányokra- ez utóbbit is csak a két nyelvvizsga kötelezősége mentette meg attól, hogy nyugodt szívvel egy "nesze semmi, fogd meg jól" képzésnek tekintsék), ami nem jelenti azt, hogy ezekkel a végzettségekkel nem lehet elhelyezkedni, de ha valakiből hiányzik mindennemű ambíció és/vagy talpraesettség, akkor ezek a diplomák általában csak arra jók, hogy a közalkalmazotti bértáblán valaki egy rublikával feljebb ücsörögjön..."


Ugyanezt gondolom továbbra is. A nemzetközi tanulmányokat pont az kasztrálja, hogy egy olyan multifunkcionális diplomát akar a kezedbe adni, amiről a laikus, munkaerőpiaci elvárásokat kevésbé ismerők teljesen elalélnak. És ez működik is, mert egy népszerű képzés, egész sokan jelentkeznek rá. De a munkaerőpiac ezt kevésbé honorálja. Nem azt szeretné egyik munkáltató sem, hogy érts egy kicsit a gazdaságtudományokhoz, egy kicsit a joghoz, megint egy kicsit a politológiához, még egy kicsit a szociológiához... nem. A munkáltatók nagy része azt várja, hogy egy-két dologhoz értsél, viszont ahhoz tényleg egyetemi szinten. Ezt pedig ettől a képzéstől nem kapod meg, vagy csak igen nagy önszorgalom árán.


Persze, lehet, hogy tévedek, nincs kizárva. Ennek ellenére én azt mondom, hogy ha minimális affinitásod is van a matematika iránt, akkor inkább a nemzetközi gazdálkodást próbáld meg. Nem egy nagy ördöngösség a matek része, egy matek szakos gimi után nem hinném, hogy nehézséget fog okozni. Ugyanúgy tudsz nyelveket tanulni, sőt, ugyanúgy elvárják a két nyelvvizsgát, mint nemzetközi tanulmányokon. Csak ezen felül kapsz egy közgazdász diplomát a kezedbe, amit azért többre becsülnek, egy társadalomtudományi oklevélnél legalábbis mindenképpen.

2017. aug. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!