Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak pszichológiához hasonló...

Vannak pszichológiához hasonló szakok?

Figyelt kérdés
Nagy álmom, hogy pszichológus legyek, viszont a közelemben nincs olyan főiskola/egyetem, ahol tudnám tanulni. Levelezőn nagyon drága, nem tudnám fizetni. Milyen szakok vannak még, amik a pszichológiához hasonlít? Előre is köszönöm a válaszokat. :-)

2017. aug. 1. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiát csak ezen a szakon lehet tanulni.


A "hasonló" szakok alatt meg nem tudom, mit értesz, mert VAGY pszichológia, VAGY más.


Ha helyben nincs ilyen szak, akkor menj kollégiumba/albérletbe és meg van oldva a probléma.

2017. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Mentálhigiénés, de szerintem arra pszichológiáról lehet szakosodni. Szerintem a távolság ne legyen akadály, ha ez az álmod:) Ahogy az első is írta, van koli és albérlet lehetőség is.
2017. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az attól függ, milyen szempontból hasonló. Sok szakon kell pszichológiát tanulni, sok határterülete van a pszichológiának, de ehhez tudni kéne, hogy mi az, ami téged a pszichológián belül érdekel, miért akarod ezt a hivatást választani stb.


Mert lényegében hasonló lehet: orvos, pszichiáter, szociális munkás, gyógypedagógus, állatorvos, családsegítő, mediátor, humán erőforrás tanácsadó, gyógypedagógus, óvodapedagógus, tanár, tanító stb...

2017. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!