Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumi jelentkezé...

Egyetemi kollégiumi jelentkezés, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén szeptemberben kezdem az egyetemet a SOTE orvosi karán, és kollégiumban szeretnék lakni. A kollégiumi jelentkezés aug.13-ig tart, ebben szeretnék segítséget kérni, mert nagyon új nekem a dolog, és lehetőleg nem szeretnék elrontani semmit.

Az első kérdésem az volna, hogyha valaki jártas a témában, nem tudná leírni, pontosan milyen dokumentumok kellenek/hogyan zajlik az egész jelentkezés? (Utánanéztem persze, de nagy segítség volna, ha valaki tudna erre válaszolni.)



2017. aug. 2. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Hallodhe, ha egy kollégiumi jelentkezés nem megy, el se menj beiratkozni. Oda van irva minden...
2017. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendkívül értelmes választ. Gondolom, van tapasztalatod a kérdésben, pontosan tudod, milyen tájékoztatást kapunk, és annak is örülök, hogy te sosem tartottál attól, hogy egy apró, pl. figyelmetlenségi hiba miatt elrontasz valamit, aminek nagy tétje van.

Egyébként pedig a válaszod csupán rosszindulatról árulkodik; nem engem, hanem magadat minősíted.

A felvételi eredményeim pedig azt hiszem, jobban mérik az alkalmasságomat. :)

2017. aug. 2. 21:01
 3/12 A kérdező kommentje:

Lenne még néhány konkrét kérdésem. (De kérem, csak azok írjanak, akik a kérdésre válaszolnak. Ha valakinek bármi más közlendője volna, üzenetben jelezze.)


Az alkalmazott, nyugdíjas, vállalkozó, stb. pontok után van egy olyan, hogy 'nem tanuló/hallgató, nem áll semmilyen jogviszonyban, egyetlen fenti jövedelemszerzésre vonatkozó kategóriába se tartozó'. Ezt magamra, mint pályázóra alkalmazhatom? Tehát magamat is be kell sorolnom?

A továbbiakban van olyan tény, hogy '7-25 év közötti gyermek', ebbe szintén beleszámíthatom magam?

A következő tény 'életminőségét jelentősen befolyásoló egészségkárosodás', ez (egy háztartásban élő) családtagra is alkalmazható?

Valamint az alkalmazott, nyugdíjas, stb esetében szükséges nyilatkozat arról, hogy egyéb bevételi forrással nem rendelkezik? Nyilatkozat alatt pontosan mit kell érteni?

(Egy ismerősöm határozottan állította, hogy a NAV-tól is kell jövedelemigazolás alkalmazott esetében. De sehol nem találok olyan információt, ami ezt megerősítené. Esetleg erről tud valaki valamit?)


Eddig csupán egy Neptunos tájékoztató emailt kaptam, a rendszerbe még nem tudok belépni, és mindössze a kolesz jelentkezéshez szükséges dokumentumok listáját tudom megtekinteni. Igazság szerint ezért örülnék neki, ha valaki a Neptunos jelentkezés folyamatát röviden le tudná írni.

Köszönöm.:)

2017. aug. 2. 21:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Nos én is csak az említett e-mail-t kaptam meg, még neptun kód, besorolási döntés egyebek semmi. kicsit aggódom. én is ÁOK-ra megyek. A feltett kérdéseidre válaszolva én így értelmezem:

tanul/hallgató: ha a háztartásban van ilyen Pl: testvér. Ez nem rád értendő.

7-25 év közötti szintén.

egészségkárosodás: rád is és az egy háztartásban veled élőkre is vonatkozik.

Alkalmazottnál szerintem csak jöv. ig. kell, ha őstermelő, vállalkozó stb. akkor kell NAV. A nyilatkozatot megírod te magad: Pl. Alulírott xy (szül.., anyja neve) nyilatkozom, hogy a mellékelt jöv. igazoláson szereplő jövedelmen kívül egyéb jövedelemmel nem rendelkezem. dátum aláírás. Ezt mindenkinek, akinek jöv. ig. van beadva.

Remélem segítettem:)

2017. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a segítséget. :)

Még két dolog felmerült bennem:

Igazolnod kell valahogy, hogy te magad nem rendelkezel keresettel?

Plusz most a lakóhely távolságának igazolásával is gondom akadt, a közlekedési társaság ugyanis tavaly óta nem állít ki igazolást. Az ÉNyKK oldalára irányítottak, de innen csak menetrendet tudok letölteni. Vajon az is megfelel?

2017. aug. 3. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell igazolni, csak ha van kereseted.

Én a MÁV-tól kértem igazolást, 200 Ft eljárási költség fejében kiadták. Esetleg ha utazik mostanában valaki, akkor azt a jegyet is beadhatod.

2017. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem más is felmerült. A levélben azt írták, hogy a beiratkozás szept. 4-7-ig van, az orvosi kar honlapján+ a gólyatábor honlapján meg az szerepel, hogy szept 08. Ez a kettő nem ér össze. Jó volna, ha már küldenék azt besorolási döntést és az egyetem is küldhetné postán a levelet.
2017. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem ma hozta a postás a levelet, de most gyorsan átfutva, nem találtam meg a beiratkozás időpontját. Szerintem amúgy az emailben írtak lehetnek a jók, szept. 8-ra ott tűzvédelmi oktatást ír, előtte több nap a beiratkozás. Mondjuk, azért jó lenne, ha egyeznének az infók.

Holnap próbálkozom a MÁV-nál, köszi az információt.

Amúgy megkérdezhetem, te mész gólyatáborba? :)

2017. aug. 3. 20:45
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]

Hát, akkor lehet, hogy mégsem az email a jó? Vagy ott a többi kar beiratkozására gondoltak?

Az áok-ot tényleg szept. 08-ra írja.

2017. aug. 3. 20:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó hogy te már megkaptad a levelet. Én készülök gólyatáborba, szerintem nem szabad kihagyni.:)
2017. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!