Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy értendő a kötelezően...

Hogy értendő a kötelezően választható?

Figyelt kérdés

[link]


Nemzetközi gazdálkodás alapszakra megyek, egy kicsit még kusza a kreditrendszer :) Szóval a kötelező tárgyakat mind felveszem. De mennyi kell a kötelezően választhatóból? Én döntöm el? Van egy minimum? Az első félévemről van szó. Köszönöm a segítséget! :))



2017. aug. 3. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Írja a táblázatban, hogy 3 kreditnyi kell belőle 1. félévben, tehát 1 tárgy. :) Egyébként szaktársak leszünk. :D
2017. aug. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó, örülök neki *.* Gratulálok és köszi a segítséget! Te miket tervezel felvenni?
2017. aug. 3. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Kötelezően választhatóból az EU-s ismereteket néztem ki magamnak. :D A többi meg főleg kötelező tárgy, meg 2 szabadon választható (valamelyik nyelv, még nem döntöttem el, meg a jövőkutatást néztem ki). :)
2017. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt veszitek fel amire még van hely és beilleszthető az órarendedbe :)

felsőbbéveseknek már volt előzetes tárgyfelvétel tehát túl sok hely nem maradt a kötelezően választhatókra. De nyugi amikor a neptun zár (szeptember 2. hetének vége felé) akkor csomóan leadják a tárgyakat és akkor lehet csemegézni. Hiszen sokan csak csere miatt vesznek fel tárgyakat.

2017. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jah és az operatívtantervben lévő kreditek azok ajánlások :)

tehát ha szeretnéd akkor most nem veszel fel kötvált :)Ez a te döntésed a lényeg h amire végzel a képzéssel mindened meg legyen. de amúgy érdemes most felvenni mert kövi félévben ezer más dolgod lesz

2017. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok. Pontosítom a válaszom. Félévekre lebontva ajánlások a kreditek. Tehát összmennyiséget muszáj teljesítened a képzés végéig. Ezen kreditek félévek közötti megoszlását viszont te osztod be
2017. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a kötelezően választhatóaknál van két csoport, elméleti-gazdaságtani tárgyak illetve társadalomtudományi tárgyak, és mindkettő mellett ott áll hogy 3x1 tárgy, tehát mindkét csoportból kell egyet választani? Az elméleti-gazdaságtani csoporton belül pl. csak a környezetgazdaságtant ajánlja első félévre, így sok választás akkor nem marad. (tudom hogy ezt nem kötelező követni, de azért ajánlott)
2017. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is nemzetközi gazdálkodásra megyek :))

Egy dolgot nem értek, hátha tudnátok segíteni: Melyik nap van tárgyfelvétel? Azt olvastam, hogy amikor a beiratkozás lezárul, de az melyik nap pontosan?

2017. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neptunodban látnod kell, vmi olyasmi alpont h "Időszakok" :D Ott le van írva h mi mikor van neptunt tekintve pl tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés

De nem tudom biztosra, majd hétfőn amikor újra elérhető lesz akkor megmondom pontosan h hol van leírva :)

Amúgy itt is le van írva:

[link]

Tök érthető, hisz ott van fölötte h mely napokon kik iratkoznak be, tehát aznap este nyit a neptun

2017. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!