Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Oktáv villanyszerelő képzés?

Oktáv villanyszerelő képzés?

Figyelt kérdés
Van itt aki az Oktáv Budapesti villanyszerelő képzésén tanul/végzett? Külföldről végezhető a képzés havi 1-2 alkalmi megjelenéssel? Munka erő piacon mennyire fogadják el ezt az OKJ-s végzettséget?

#oktáv #villanyszerelő képzés #oktáv vélemények
2017. aug. 7. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én annyit mondhatok csak, hogy három év nappali tagozat is sz.rt sem ér ennél a szakmánál. Ezt tudja minden szakmabéli, akkor szerinted? Hogy fogadják a (mi a bánat is ez?) "levelező" OKJ-s képzést?
2017. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezzel általános suliba se vesznek fel karbantartónak, aki egy fénycsövet cserél ki egy hónapban és ennyi a villanyszerelési munkája... Mindezt havi 80 ezerért kb...Pont hogy inkább ennél a szakmánál kéne szigorítani a jelentkezési feltételeket, és nem ész nélkül szórni ki a bizonyítványokat mint valami biztonsági őr képzésnél kb.
2017. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Bár nem most lett kiírva a kérdés, leírom a saját véleményemet csak magáról ezekről a tanfolyamokról. Függetlenül, hogy Oktáv vagy épp más. Írták már előttem is és persze logikus is, hogy egy szakmát nem lehet 6 hónap alatt, vagy akár 1 év alatt megtanulni. Én anno 3 évig tanultam a szakmát (vízvezetékszerelő) vállalkozónál, tehát nem egy kalapácsot reszelgettem 3 évig. Ennek ellenére bizonyos munkáknál a szakmával a kezemben azt mondtam a főnökömnek, hogy nem vagyok 100%-os abban amit csinálok, ahogy csinálom. Magyarul 3 évig tanultam, láttam sokmindent, de az kb semmi. Persze azóta eltelt 7 év, nyilván már van gyakorlat, de azért még a mai napig látok újat én is, meg még fogok is. Ha most lenne mondjuk 8 általánosom szakma nélkül és szakmát szeretnék letenni, én biztos, hogy csak abban az esetben mennék el ilyen tanfolyamra, ha előtte találok valakit, aki a tanfolyam elvégzése közben illetve utána is fogni fogja a kezem úgymond. Ismerős, rokon, stb. Mert ha nincs ilyen ember, feleslegesen fizetsz ki több százezer forintot. Egyrészt azért, mert ott megfogod tanulni az alapokat a villanyszerelés területén, de az csak könyv, elmélet, az marha távol van a gyakorlati dolgoktól. Ha el is végzed a tanfolyamot, jelentkezel egy vadidegenhez mint villanyszerelő, aztán azt mondja, hogy na, akkor ma ez a munka, délután 4-re itt vagyok érted, addigra legyen kész. Nem fogod tudni megcsinálni. Mert bár tanultad a száraz elméletet, gyakorlat az 0. Az első fellépő problémánál csak fejvakarás van. Ezt 2x megcsinálod, kirúgnak. Ennek sok értelme nincs. A másik része pedig az, hogy ha van egy ismerős aki vállalja, hogy tanít, akkor 2-3 év alatt magadra tudsz szedni annyit, hogy esetleg továbblépj. Az ilyen tanfolyam azoknak jók, akik éveket dolgoztak villanyszerelő mellett, képben vannak, csak a papír hiányzik. Ahogy említettem én vízvezetékszerelő vagyok, van tanfolyam fűtés+gázra is, nekem érdemes, nekem megéri, mert ezt csinálom nap mint nap, pusztán a papír az ami hiányzik, a rutin és a tapasztalat megvan. De önmagában eszembe nem jutna elmenni egy villanyszerelő tanfolyamra, mert annyit tudok róla, hogy fázis, nulla, föld, aztán ennyi. Nem is nyúlkálok se konnektorba, se kapcsolóba. Ez egy szakma, amihez én nem értek. Csak a saját szakmámról tudok nyilatkozni, láttam ezt-azt a 7 év alatt (ami amúgy marha kevés idő), jönnek olyan emberek akik nem tanfolyamon, hanem 2 év alatt szerezték meg a szakmát, de a méreteket abszolút nem ismerik például. Azt mondod neki, hogy hozz be egy 1/2"-os közcsavart, és a fél autót behozza, mert fogalma sincs se arról, hogy mi az a közcsavar, se arról hogy mekkora is az 1/2". Vagy lent vagy egy aknában, kint van 5 anyag, mondod mit kérsz, és mind a 4-et leadja, de ami kellene azt pont nem. Villanyszerelőknél nem tudom, hogy megy ez, de kétlem, hogy sokmindenben különbözne. Ilyen tanfolyamot csak akkor, ha van valaki aki a kezedet fogja, vagy ha több évet dolgoztál benne és képben vagy a dolgokkal.
2017. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Végülis mire jutottál megérte beiratkozni villanyszerelést tanulni hétvégére?

Melyik sulit választottad?

Mik voltak a tapasztalatok?

Tanultál valami használhatót?

2020. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egy éve végeztem el az OKTÁV villanyszerelő tanfolyamát. Hétvégén kellett bemenni, a gyakorlat csütörtökön volt a tanműhelyben. Havi 1-2 alkalom nem hiszem, hogy elég, de ha bemegy valaki az előadásokra rendesen, akkor meg tudja tanulni úgy a szakmát, hogy ne üsse agyon az áram ez első héten. Hogy mennyire lehet munkát találni ezzel a végzettséggel, azt nem tudom, mert egyéni vállalkozóként kezdtem dolgozni egyelőre mellékállásban. Írta korábban valaki, hogy ezt a szakmát 3 év alatt sem lehet megtanulni, nemhogy egy év alatt hétvégén. Ez így van, de a tanfolyam adott egy olyan alapot, amire építve elsajátítható minden szükséges tudás rutinosabb kollégáktól. Szerintem megérte a tanfolyam az árát, hamar meg is térült az összes egyéb befektetéssel együtt még így mellékállásban is. Kezdő vállalkozóként nem egyszerű munkákat szerezni, de nem is lehetetlen. Aki úgy érzi, hogy nem ostoba és nem fél a portól, az vágjon bele. Ezerszer érdekesebb munka, mint az eredeti foglalkozásom, ami vegyésztechnikus.
2020. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!