Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamos mérnőki főiskolára...

Villamos mérnőki főiskolára mennyire nehéz bejutni?

Figyelt kérdés

Jelenleg villanyszerelői szakmám van, az éretségim nem lett a legjobb, mert sose gondoltam volna hogy főiskolán gondolkodom. Természetesen nem a fizetősön gondolkodom, csak nem tudom mennyire nehéz bejutni egy ilyen főiskolára.

Vagy esetleg ki mit ajánlana még ezzel a végzettséggel?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. dec. 25. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Bekerülni nem olyan nehéz, bent maradni az igazi kihívás.
2016. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd nekem bővebben ha megkérlek? Sajnos sose érdekeltek mostanáig a felsőoktatási témák, nem tudom hogy mi kell hogy bejussak egy ilyen főiskolára. Annyit olvastam hogy matek és informatika/fizika/biologia stb szak kell, de ennyit tudok. Meg hogy az beleszámit e hogy van egy villanyszerelői okj-s vizsgám?
2016. dec. 25. 21:21
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

A villanyszerelőnek annyi köze van a villamosmérnökhöz, mint gyógymasszőrnek a sebész főorvoshoz.

A villamosmérnök az egyik legnehezebb szak, a felvettek nagy része már az első évben kihullik a matematika és villamosságtan tantárgyakból. Ha valami véletlen folytán megugrod a szintet, másodévben méréstechnikából, automatikából és digitális technikából garantáltan kivéreztetnek.

És akkor ott van még a fizika, a programozás, az informatika, a villamos energetika, elektronika, elektromágneses terek... válassz valami mást. Nem neked való ez.

2016. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek az előttem lévőkkel. Vidéki egyetemen tanulok villamosmérnöknek, bár még csak az első félévben, de ez nem olyan szak, amit bárki el tud végezni. Az első számonkérés roham után a banda harmada lelépett. Valszeg a második félévben az eredeti létszámnak már csak a fele lesz meg. Felsősöktől azt hallom, hogy villamosságtanból a banda 80%-át meghúzzák. Pedig nem lusta diákok járnak ide. Fontos az előképzettség, hogy ki mit hozott magával a középsuliból. Ha azt írtad, hogy az érettségid nem lett a legjobb, akkor kár megpróbálni. Ezt a szakot csak a legfelkészültebbek, és a legelhatározottabbak tudják elvégezni. Sok tárgyad lesz...áramköröktől kezdve, kemény matekon és fizikán át, keresztül a mágneses tereken egészen a programozásig. Hidd el, az érettségi ehhez semmi. Bejutni gyerekjáték, aztán a kezdőlétszám 60%-a sosem végzi el, majd csak a felső 10% tudja időben elvégezni a szakot. Amúgy nem lehetetlen, megpróbálhatod, de hosszú és keserves munka lesz. kezdés. Ha eltudod azt képzelni magadról, hogy évekig napi szinten több órát tanulj, egyes napokon akár egész nap, és felkészülten veteted fel magad az egyetemre, akkor persze meglehet csinálni. Ha mást nem, akkor esetleg egy elektrotechnikusit javaslok. Kérdésed van irj
2016. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia #1 vagyok


Egyet értek az előttem szólókkal, énis villamosmérnök szakon vagyok tavasszal kezdem a 4. félévem. Pontosan az a helyzet amit az előző válaszoló írt, nálam sem ritka, hogy egész nap tanulok.

Anno szakközépiskolába jártam elektronika szakmacsoportba, adott némi alapot az egyetemhez, de hamar kifújt az ott szerzett tudás. Amit ott tanultunk arra egyetemen szinte minden témakörre 1 vagy két tárgy van amiket hát...nehéz teljesíteni főleg ha van házi több zh, laborba kell menni stb.

A matek meg a villamosságtan ami első félévben nagyon szóró, matekból nagyon sok az anyag, lenyomják az ember torkán az analízist meg egy kis differenciálegyenleteket. A villamosságtan meg.. azért nehéz mert az ember nem a szokott struktúrában kapja a feladatokat és olyan ágas bogas kapcsolások vannak hogy csak néztünk, hogy ez mi. Ráadásul tanultunk többféle hálózat számítási módszert és zh-n neked kell eldönteni melyiket alkalmazod, csak az egyikkel 4 oldalt számolsz a másikkal meg ~10 sort. :D

Szaktársam mesélte, hogy villamosságtanból az utolsó vizsgára 96 ember ment....és 6-ot engedtek át, ami azért is szívás mert az első 1-2 félévben nagyon meg lehet csúszni.


Én a fizikával szenvedtem meg nagyon, annak ellenére, hogy nagyon jó tanárom volt, majdnem el is buktam.

Ráadásul ezek mellé még jönnek ilyen "hulladékok", mit közgazdaságtan, jogi ismeretek stb. Én ahhoz abszolút suta vagyok, a szakmai tárgyak mind meglettek, viszont ezekből a humán tárgyakból párat már elbuktam, most kezdtem megcsinálgatni őket.


Összességében kb ennyit tudok mondani, nagyon nagy elhivatottság, kitartás és alázat kell ehhez a szakmához.

Ha esetleg mégsem vágsz bele, van olyan képzés is, hogy villamosmérnök aszisztens.

2016. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából nekem ezekkel azért lenne gond, mert ahogy olvasom nem adják meg konkrétan mit kell tanulni egy adott zh-ra.

Tanulgatni nem nagyon tanultam, de ha egyetemre mennék, tanulnék, mert ott muszáj, egyébként éretségim nem lett a legfényesebb, de egyébként nem vagyok egy buta ember, valamint szerintem a villanyszerelésnek van azért köze a villamosmérnőki szakmához, egyik tanárom mondta hogy ő javasolja hogy villanyszerelés jó alap arra hogy utána egyetemre továbbvigyük, ő ezt ajánlotta, magasabb a bérezés is ebben a szakmában. Ha megvan adva mit is kell tanulni, én megtanulom, hál istennek jó agyam van hozzá, mert már halláás után is megmaradnak a dolgok, ha még rá is tanulok szerintem menne. Persze el kell menni kipróbálni, csak ugye olvasom hogy bekerülni könnyű bent maradni nehéz, csak nem tudom ez a bekerülni könnyű pontosan mit jelent.

2016. dec. 26. 13:46
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Van még némi félreértés. Az egyetem ma elvileg arról szólna, hogy módszer van a kezedben, amit alkalmazol a felmerülő problémák megoldására. A módszer alapja matematikai. Kevés olyan van a szaktárgyakban, amit, mint egy verset, vissza kéne adni a vizsgán. Így aztán ez a megmondják/nem mondják meg, hogy mi lesz a zárthelyin, ez úgy működik, hogy nyilván előtte megtanítják a szóban forgó témakört, majd bizonyítod, hogy tudod alkalmazni - mivel az tudja alkalmazni, aki érti, miről van szó.

A villanyszerelés és a villamosmérnökség közös halmaza az, némi humorral, csak az Ohm-törvény. Ez még akkor is majdnem igaz, ha a villamosmérnökség erősáramos értelmezésénél maradunk. Az egyetem a miért-ekre koncentrál - mint feljebb írtam.

2016. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Ahogyan az előttem lévő írja. Egyetemen nem úgy van, hogy ezt tanuld meg, ezt fogom visszakérni, hanem tanítanak egy módszert, észjárást, amely elsajátításával kell megoldjad a felmerülő problémát.
2016. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az mégjobb, ha modszert, észjárást tanitanak, az nekem mégjobban tetszik, logikám mindig is jó volt, és mindig is szerettem megérteni a dolgokat, megtudni a miért és a hogyant.


Viszont azt még mindig nem tudom, hogy a bekerüléshez mi kell.

2016. dec. 26. 16:23
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj egy próbát megér, ha ez érdekel.


280 ponttal lehet bekerülni villamosmérnökire. Ez egyetemenként különböző. Most már talán mindegyik intézmény egyetem, ahol ez a szak van. De egyébként nincs túl nagy jelentősége, mert BSc alapképzés van mindegyik egyetemen/főiskolán, ami mindegyiken egységesen 3 és fél év. Pályázd meg valamelyiket, de mindegyik helyen keményen kell tanulnod. Ha nappalisban gondolkodsz, nézd meg hátha van olyan egyetem, ahol van duálisban a képzés.

2016. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!