Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen is van idegennyel...

Az egyetemen is van idegennyelvi óra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. aki nem bölcsészkarra megy nyelvi szakra, hanem mondjuk pénzügy és számvitelre, annak is van idegennyelvi órája, amit felvehet? Vagy ez kötelező is? Csak mert középiskolában mindenki tanul nyelveket, az egyetem pedig olyan más, és nem tudom, hogy van-e ilyen. Kérlek ne kövezzetek meg, de még sehol nem olvastam az egyetemi nyelvoktatásról, és nem is beszélt róla nekem senki, szóval nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán.. :D
2017. aug. 10. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kötelező volt pár félévig, főleg szakcikkeket olvastunk / fordítottunk. Meg volt szódolgozat is szakszavakból. Lehetett választani, hogy angol vagy német, és azon belül volt szintfelmérő és külön 2 vagy 3 féle szintű csoport.


Ja, én haladó csoport voltam, a kezdő csoportban nem tudom, hogy volt.

2017. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Én konkrétan pénzügy és számvitel szakra járok, és igen, van idegen nyelv, két félévig. Kötelező felvenni, de hogyha megvan a nyelvvizsgád, ami a diploma kiadásához szükséges, akkor kérhetsz felmentést az órák látogatása alól. Ez egyébként szaknyelvi óra, így nálunk a szakterülethez kapcsolódó speciális szókincs bővítésén volt a hangsúly, nem a nyelvtani szabályokon. Lehetett választani, hogy angolt vagy németet szeretnél tanulni, és írni kellett egy szintfelmérőt, ami alapján csoportokba osztottak.

Amennyire tudom, a legtöbb szakon van idegennyelv-oktatás. Lehet hogy nem szaknyelvi, de nálunk például vannak felzárkóztató kurzusok is, amik a nyelvvizsgára készítenek fel.

2017. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Melyik egyetemről kérdezed?


Mert egyetemenként változó a nyelvi oktatás, van ahol nincs, van ahol van, van ahol van rá lehetőséged ingyen, van ahol pénzért.

2017. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van, de nem olyan rendszerben mint középsuliban. Itt inkább a szakmában használatos kifejezéseket tanuljátok.
2017. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!