Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átvétel a Hunfalvyba első év...

Átvétel a Hunfalvyba első év után? Részletek lent

Figyelt kérdés

2016/17-es tanévben kezdtem a középiskolát, egy egri kéttanos gimibe járok (egyik legerősebb a városban). Anno 75 pont lett a központim, 5,0 volt az átlagom, első év végén pedig mindössze egy négyesem lett, a többi jegyem ötös. Viszont az osztályba nem nagyon sikerült beilleszkednem, nem igazán kedvelem az osztálytársaimat,ők sem engem, nem fekszik nekem a suli hangulata és a diákok értékrendje.


Már júniusban is iskolát akartam váltani (előtte októberben is), de a szüleim nem hagyták, most újra szóba került a téma és végre áldásukat adták rá. A Hunfalvy János szk jöhet csak szóba, az angol kny osztályba szeretnék átiratkozni,így nem kellene újra kezdenem a 0. évet és vizsgáznom is csak 1 tantárgyból kellene (eddig orosz volt a 2. nyelv, amit tanultam, de a Hunfalvyban franciát vagy németet lehet csak)

Az átvételi eljárásnak már utána néztem, inkább arról szeretnék információkat, hogy milyenek az osztályközösségek, diákélet, stb


A mostani sulimban ezek elég gyatrák, örökké megy az áskálódás, pletykálás, a legfontosabb pedig, hogy minden hétvégén valahol bulizzál. Semmi összetartás nincs, széthúz az egész osztály. Néha kipécéznek valakit és kiutálják (velem is megtörtént).


Egyetlen dolog miatt vacillálok. Kollégista vagyok és a kollégiumom nagyon jó, nem tudom, megéri-e ott hagyni (még ha minden nap gyomorgörccsel is megyek suliba.

A Káldor Miklóst néztük Pesten, ha valaki arról is írna véleményt, azt megköszönném :)


Azt tudom, hogy a Hunfalvyban sokat kell tanulni, ha négyes-ötös akarok maradni, a szakmai tárgyaknak is utána néztem, tényleg csak a diákélet és a suli hangulata érdekelne.


Sürgős lenne, köszönöm szépen előre mindenkinek :)



2017. aug. 12. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én idén kezdek majd a Hunfalvyabm , de már többször voltam ott bent , meg néhány régi iskolatásam is odajár , így sokat hallottam már róla. Szerintem nagyon jó iskola , oszttársammal sokat találkoztam , és nagyon jó fejek :) Akiket meg ismerek azoknak mincsen panaszuk rá :)
2017. aug. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hunfalyt messziről kerüld el. Pont azok miatt amiket kérdeztél jöttem el onnan fél év után, azt a fél évet se volt könnyű kibírni ott.
2017. szept. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!