Szoba vagy albi?

Figyelt kérdés

Most albibam vagyok Budapest belvarosaban egyedul, 100+ rezsiert, egy szobas kis garzon. Neztem a szobakat is par eve 60 korul lehetett kapni, de most 80 korul vannak, egyszeruen elkepeszto milyen dragak.


Szerintetek megeri az alberletben maradnom vagy olcsobb lenne a szoba?



2017. aug. 12. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
nem éri meg szoba 20 k val olcsóbban és elviselni valami gyökeret
2017. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha jó a lakótárs akkor szoba.

Én a tesómmal lakom, megéri.

Egy idegen mellé nem költöznék, inkább egy picivel több de akkor egyedül.

Persze a pénz nagyúr, szóval ha nincs más jó a szoba is.

2017. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi 3an vagyunk egy 3 szobas albiban 100+rezsiert, nagyon maximum 50et fizetunk es nem is vsgyunk szar helyen. Ki lehet fogni nagyon jo albikat, es tarsulhatsz mondjuk ismerosokkel, vagy marad a szoba, aztan akivel osszehoz a sors. De ha te ugy erzed, hogy nekedmondjuk jobb egyedul, mert nem kell hulyeket elviselni meg furdoszobara varnod akkor tokre ertheto :D
2017. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A te helyzeted, körülményeid is fontosak. Ha a szüleid minden hónapban többszáz ezer forinttal tudnak támogatni, akkor nyilván megéri. De ha az egyetemi tanulmányok rovására éjt nappallá téve melózol, hogy megélj, akkor érdemes átgondolni. (Ez most csak két szélsőséges eset.)
2017. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dolgozom az egyetem mellett, de a szuleim is tamogatnak. Munka nelkul nem tudnam megengedni magamnak. Igazabol tenyleg nem tudom mi tevo legyek, mert neztem az alberlet egyetemistaknak facebook csoportot es van olyan szemely aki a hegyeshalom uton talalhato szobajat adja ki 65+rezsi+ kozos koltsegert, ami nagyjabol 80 ezerre jon. Ez kb -40 ezer az en alberletemhez kepest, ami igy egyetemistakent azert megbecsulendo penzosszeg, de azert az, hogy en magam vagyok a legterem ura (ez viccesen hangzott) az sokat er. Talan a kollegium erne meg a legjobban, de oda keves a pontom es nem vennenek fel (az meg plane vicces hogy a magankollegiumok 60 ezer forintos aron kinalnak egy olyan kollegiumi ferohelyet, ahol massal kell megosztanod a tered, szoval nem kulonszobas, hanem 1 szobaban ket ember van. Sajnos nagyon elszalltak az arak...
2017. aug. 12. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig sajnálok ennyi pénzt kiadni az albira, pedig csak 40et fizetek összesen. Egy csomo pénz elmegy egy év alatt, és a végére nem is lesz a tied a lakás. 120 ezret meg pláne nagyon sajnálnék.


Viszont ha azt nézem, általában mindenki panaszkodik a lakotársára valami miatt. Én szerencsére a barátommal lakok, igy nincsenek ilyen gondjaim. Viszont a helyedben ismeretlennel biztosan nem költöznék össze, föleg ha nem találsz csak 80 ezerért szobát. Lassan 100ezerért egy szobás lakást sem találsz, ugyhogy ha megengedheted magadnak, szerintem inkább maradj.

2017. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium?
2017. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy kollegiumba nem vesznek fel, mert nincsen olyan sok pontom. Megprobalom a varolistarol hatha onnan felvesznek:/
2017. aug. 12. 22:26
 9/10 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg valami mas lehetoseget nem tudtok?

Tenyleg tanacstalan vagyok es nem tudom mi tevo legyek

2017. aug. 13. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak szociális kolik vannak, hanem szakkolik és egyházi kolik is. Én pl. egyházi koliban vagyok, szerintem egész jó, lehet jönni-menni ahogy szeretnél, nem szigorú. 17 ezret fizetek négyágyas szobában, három és két ágyas szobák 1-2 ezerrel drágábbak (8. kerület, belváros)
2017. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!