Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az FSZ képzéseket miért nézi...

Az FSZ képzéseket miért nézi le sok tanár az egyetemen? Azt hallottam hogy ezzel is ugyanúgy el lehet helyezkedni ha tudod a nyelveket, ( + pluszpont ha valaki folytatni akarja alapképzésen. Ettől elveszik a motivációjuk is

Figyelt kérdés
2017. aug. 12. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon kevés olyan képzés van ami tényleg ér valamit ma már figyelembe se szokták venni, pluszpontnak viszont tényleg jó.
2017. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Mert kevesebb, mint egy felsőfokú képzés és egyáltalán nem lehet vele ugyanúgy elhelyezkedni. Ahol nagy a verseny ott pláne kitörölheted a sejhajod egy FOSZK-al. A lehetőség alapképzésen való továbbtanulásra pedig nem garantált.
2017. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert már egy Bsc képzés is lassan kevés, annyi felsőfokú végzettségű van, nemhogy egy FOSZK. Azzal a papírral sehova nem fogsz kelleni. Az meg tény, hogy plusz pontokat hoz, de állami féléveket visz el.
2017. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Valamilyen cikkben olvastam hogy ezeket a szakképzéses formát támogatja az állam azért lett ilyen népszerű hogy minden egyetemen indítják szinte. Azt hittem tényleg van rá kereslet. Bár nem értem hogy akkor miért támogatja ezeket a képzési formákat az állam ha semmi hasznát nem veszik az ott hallgatók ezzel. Max pluszpont.
2017. aug. 12. 20:49
 5/7 A kérdező kommentje:
*formákat
2017. aug. 12. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Azt passzolom, hogy az államnak miért eri meg, de a kisebb egyetemeknek megéri, mert többen jelentkeznek így.


Nem tudom, hogy lenézik-e, de megértem, hogy bosszantja őket. Nálunk sok óra közösen van és mivel más a ráépülés BA-n meg szakképzésen van amikor a FOSZKos hallgatóknak köse sincs a dologhoz, mert nekik hianyzik egy tárgy ami BAn előfeltétel. Akkor a tanár magyarázhat nekik olyat ami más tárgy anyaga, a FOSZKos gyorstalpalóvan kapja meg az anyagot, ezért hiányoznak az alapok a tárgyhoz (nagyobb a bukas esélye), az alapszakos meg újra olyat hallgat amit már megtanult és nem új ismeretet kap. Nem tudom, hogy ez csak nálunk van-e így, de szerintem ez senkinek nem szerencsés.


Ha meg külön szednék a FOSZKos és a BAs tanulókat az a tanároknak sok plusz óra volna, nem biztos hogy van eleg szabad terem hozzá, meg nem mellesleg fura lenne hogy beszámítják az XY tárgyat mikor kb a felét tudja annak amit egy BAs tanult ugyanazon a tárgyon. A lényegnek azt akartam kihozni, hogy sok ertelme nincs ennek a képzésnek így. :)


Elhelyezkedni nem nagyon tudnak főleg ha olyan szakról van szó ahol az alapszakot is nagyon sokan végzik el pl gazdmen esetén. Az egyik legnépszerűbb szak, mivel nem olyan vészes a legtöbben el is végzik. Ennyi gazdmen diplomással nem tud mit kezdeni a munkaerőpiac és mivel így is nagy a kínálat gazdmenesekből melletük a FOSZKot végzettek szinte labdába se rúgnak. Diploma+nyelv se garancia a jó elhelyezkedésre, nem hogy egy szakképzés+ nyelv. Mondom úgy hogy én is elvégeztem egy FOSZK-ot, szóval nem lenézésből írom.

2017. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezért is írtam ki mert az egyik ismerősöm is ilyen Foszk-ra jár és ő mondta el a tapasztalatait, és én is akartam erre jelentkezni mert úgy voltam vele hogy tök jó lehetőség hogy nyelveket tanulsz plusz egy szakképzést ad és hogy jól el lehet vele helyezkedni hisz több helyen ezt olvastam bár akkor úgy látszik hogy hülyeség.

Ő mesélte hogy mik mennek náluk és így rossz nekik hogy a tanárok idegesek rájuk mert nem tudják azt amit egy Ba képzésen lévő tanuló tud, és a Ba tanuló meg nem fejlődik sokat mert ezzel megy el az idő hogy nekik magyarázza. És így ugye egyik résztvevőnek sem kellemes ami érthető.

2017. aug. 13. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!