Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimibe megyek és félek hogy...

Kérdezek :D kérdése:

Gimibe megyek és félek hogy lenéznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Most fogok menni 9.be egy budapesti gimmibe és félek a beilleszkedéstől.Ált.ban én voltam 8 évig az osztály "lúzere" akit csesztettek és lehetett bántani mert hagytam magam és félős is voltam/vagyok.(Óvodában is)Úgy 5.ig voltak még igaz barátaim(akikkel még ma is tartom a kapcsolatot de elmentek a sulibol)de akkor is gonoszak voltak velem de ott voltak a barátaim és velük könnyebb volt.Aztán 6.ban teljesen egyedül voltam,jöttek a "fenyegetések",bántások,kibeszélés stb...Kérdezhetitek hogy miért nem mentem másik suliba,messze volt talán?Nem, volt egy közelebbi de nem tetszett a suli és a gyerekek sem.(voltam ott ilyen nyílt nap féleségen)Gondoltam elmúlik,vagy túlélem valahogy.6.volt a legkeményebb aztán 7. 8.ban is azért volt szavuk hozzám de akkor már valahogy leálltak vele,8.ban már azért kiálltam magamért,és egyik fiú osztálytársammal összebarátkoztam (csak barátok) és vele tök jól elhülyéskedtünk stb.Ezért olyanokkal is jöttek hogy jajj biztos járunk,meg volt egy tanár aki ugyan úgy ilyen hazugságokat talált ki és az osztály előtt megalázott.(és 1-3.ig az ofőm nagyon utált és azért az önbecsülésemet és a bátorságomat is lejjebb vitte.)Sajnos nem szabadultam meg tőlük de megoldottam anyukámmal hogy ne egy osztályba kerüljek velük és így pár fiú volt osztálytársakkal vagyok együtt akik még úgymond rendesek velem.Na mind1 térek is a lényegre.Most nem fogok senkit ismerni az új osztályban és sajnos adok a másik véleményére hogy mit mond,a múltat visszanézve..Tudom nagy hülyeség,de sajnos már ilyen ez a "generáció" hogy nem vagyunk gazdagok de mégis nem a turkálóból (nincs semmi gondom a turkálóval) (pl new yorkerben vásárolok)(NEKEM NINCS bajom ha valaki nem "márkás" ruhái vannak mert nem az a fajta vagyok és nem is az számít) szerzett ruháim vannak és "stílusosan" öltözködök de félek attól hogy ha pl nike,adidas..márkájú cipőm vagy ruháim nincsenek kitagadnak.Én megélek ezek nélkül is de nem tudom hogy elbírok megint ilyen fájdalmakat hogy megint basztassanak 4 évig.(tudom pitiáner gondok).Gondoltunk hogy leszek magántanuló de mivel osztályt váltottam ezért a spanyol helyett németet kell tanuljak és németet senki nem beszél a családban így nincs ki tanítson,tanárra pedig nincs pénzünk,spanyolt meg a nővérem tanul.De ezért visszamenni a spanyol osztályba nem szeretnék mert ha magántanuló akarok lenni ahhoz az önkormányzatnak is bele kell egyeznie és én ennél közelebb nem akarok kerülni hozzájuk újra.Visszatérve a márkás ruhákhoz,tudom nem a márka teszi az embert és én teljesen egyet értek mert nincs semmilyen márkás cipőm és nekem így jó(nem mondom hogy nem tetszik,de tudom hogy nem tehetjük meg hogy 30 ezer forintos cipőt kérjek ezért nem is teszem,nekem tökéletes ami most van,szép és kényelmes)és akkor ilyenkor jön az hogy ugye nem a ruha teszi az embert és hogy akkor én most "többet érek mint azok" és hogy engem kell szeretni nem amit hordok csak a volt sulimba ilyenek voltak.Iphone,adidas,nike...és emiatt is félek,meg hogy hogy barátkozzak(rég nem csináltam ilyet),nem vagyok az a fajta aki nevet mindenen,aki ne akadozva beszéljen egy idegenhez és aki olyan jó társaság,inkább csak meghallgatom.Persze az elején amikor nem ismerem,de ha ismerek már valakit és a barátom tudok vele beszélni normálisan ahogy pl a családommal is.Persze nem mindenki ilyen hogy márkás cucca van és lenéző.Szeretném a véleményeteket és a tanácsaitokat kérni.

14/L



2017. aug. 14. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túl sok márkás cuccom, de rengeteg emberrel jól kijövök, vannak haverjaim, barátaim, sőt párom is. Mindezt úgy, hogy nincs iphoneom, se adidas superstarom (az? :D)

Gimiben is lesznek mocsok emberek, bár ezzel nem nyugtatlak meg, de mindenhol vannak, és lesznek is. Meg kell tanulni beilleszkedni, beszélgetni,de amúgy gimiben lesznek olyanok, akik szintén félősebbek ;)meg fogod találni a helyed:)

Lehet, hogy maradi vagyok, de nekem ugyanolyan ember az, akinek ra van festve a converse jel a tornacipojere, mint akinek nincs, nem az alapjan döntöm el, hogy kedvelek-e vkit, vagy nem...

És ha vki szívat, csesztet, annak vissza kell szólni. De erélyesen. Itt már nem megy az, hogy a tanárnak szólsz azt rendet tesz, neked kell megteremteni.

Nagy falat, de menni fog, drukkolok ;)

2017. aug. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, de elmondom röviden a sztorimat:

8 évig én voltam akit csúfoltak, szekáltak, vertek...

9.első nap gyomorgörccsel mentem suliba, beültem a 3.padba, ott szerettem ülni, beült mellém egy másik srác, aki szintén gyomorgörcsölt, mivel neki is tök új volt minden és mindenki... én kellemetlenül éreztem magam, mert látszott a srácon, hogy 8 éven át szekált és vert másokat... gondoltam is, hogy most majd én leszek a prédája...

Nap végére egész jól összehaverkodtunk, elhívott kempo edzésre, mert 15 év alatt az edzője az első hónapot ingyen adja... el is mentem vele, ott is be voltam szarva az elején, aztán nagy sötétség a memóriámban, nem emlékszem mennyi idő alatt szoktam hozzá az új dolgokhoz, de én voltam az osztály strébere, ő lett a 3.legjobb tanuló, mindenből én korrepetáltam, ő meg az edzésben húzott, mai napig elválaszthatatlanok vagyunk, együtt csináltunk építkezési kft-t...

35/f


Jó esetben ott lesztek 20an az új suliban, 20 tök idegen ember, akik közül mind1, ki honnan jött, mindenki zavarban lesz... haverkodj nyugodtan majd, teljesen más lesz mint az általános volt...


Persze el lehet cseszni én is felálltam aznap egy tanárnál aki azt akarta, hogy egyesével mutatkozzunk be és beszéljünk magunkról, én meg felálltam, közöltem, hogy én egy olyan fiú vagyok aki utál focizni és rettegek a felém repülő labdáktól... szerinted kit rúgdostak örökké tesiórán? :D

Szóval ha lehet direkt ne közöld be első nap a gyengeségeidet :D

2017. aug. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gimi új és félelmetes helynek látszik, de hidd el nem az! Én se voltam nagy szájú, az osztály közepe soha, nem is akartam! Mégis voltak barátaim, az a fontos légy nyitott, barátkoz, beszélgess! Nem lesz semmi gond, az ember fél az idegentol, mindenki, legyen bármilyen habitusa. Tehát csak bátran! :)


Ui. : pont és vessző után, szóköz!

2017. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leírom nekem (igyekszem rövidre) a sztorimat.

Bölcsődébe beilleszkedtem úgy valamennyire. Még nem tudtam beszélni sem, 1szer volt olyan is, hogy a társaim tudatták a pedagógussal, hogy én nem kaptam enni (pedig nyilvánvalóan be voltam fizetve)

Játszótereken mindig körülöttem volt a balhé, óvodában be is zárt az óvónéni a sötét vécébe, mert teljesen jogosan visszavágtam valami idiótának. Sajnos én fogékonyabb voltam a basztatásokra, besértődtem olyanon is ált. isk-ben, amiről később kiderült, h nem bactatás (Az Ön egy bunkó a yt-on), de én nem tudtam róla, nem volt netünk.

Szóval. Sértődős voltam, nagy öntudatom, és van bennem egy kis autista vonás (az egész család ilyen, simán olyan, amit egy átlagember furának nevez). Gyerekkoromban 5x-se volt a furaságom.

Az ált. iskolában már nem a furcsaságom, hülyeségeim miatt bactattak, (hosszú) de nagy hatással volt rám. Verekedés, 5v1, ebédlőben harcok a helyért stb...

Gimi elején (8 oszt) meg a dagiságom miatt kötöttek belém (valóban az is voltam, most sem vagyok éppen vékony). Nah, igen.

Aztán 7.-ben, meg 8.-ban igyekeztem szinte észrevétlenné válni az osztályban. Többnyire sikerült is, ez nem kétséges! Egy osztálytársammal (már elment) beszélgettünk, hülyéskedtünk.

9.-ben jött a legrosszabb.

A fél osztály elment 8.-ban, ezért kb. az egész osztály 2 részből állt össze. Nem igazán sikerült semmi sem, a régiek valószínű "bemutattak", voltak baszogatások stb.

Abban az 1 évben 3x voltam beteg (tehát nem csak egy kis nátha), ami nálam kb. lehetetlen kategória, annyira padlón voltam.


10.-ben nyitottam, fellendültem. Még mindig jelentősek annak az évnek az eredményei.

Az előző évben be/visszaszólogattam embereknek, a végére belejöttem egészen... :)

Most nyáron pedig rengeteg emberrel találkoztam, ugyanis árufeltöltőként dolgozom, +egy szállítócégnél csomagokat címkézek/pakolok stb. Az emberek nagy része alapjábavéve jóindulatú! :)

Rohadtul nem érdekel már semmiféle baszogatás. Hagyjon békén mindenki b+, sok hülye basszus már, mit pazaroljam az energiám rá? Nem éri meg...


Aki meg nem, szólj egy éleset, le van tudva. Szärd le.

Pl.

-hülyegyerek: Jajj, de gagyi ruháid vannak, fúúj honnan szalasztottak téged...?

-te: Ja, irigy vagy mi? Jobb lenne, ha csak a ruháid lennének csúnyák, mi?, de sajnos az arcod kiégeti a szemem...

Ok, ez jutott most így hirtelen eszembe. xD

De ez nem fog menni egy csapásra menni 3 hét múlva.

Nekem 17 év kellett... :/

Oké, "csak" 2, 2015-ben kezdtem el nagyot fejlődni, jó.

Gyakorold, de ne az osztálytársaidon kísérletezd ki ezeket.

Legyél kedves, húzd meg magad az elején, de ne hagyd másoknak, hogy megszégyenítsenek. De ne is regálj túl semmit. Bonyolult, hm? Hát ja :D

17f

2017. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, ha gondolod írj privátot ;) 15/l
2017. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm akik írtak,mindenkinek ment a zöld pacsi.Aki szeretne még írhat.Eléggé izgulok kb 2 hét vagy 1 és fél és >< brr..
2017. aug. 21. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!