Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem képeznek mostanában túl...

Nem képeznek mostanában túl sok tanárt?

Figyelt kérdés
Osztatlan tanáris vagyok, tavaly kezdtem. Mindkét szakom humán. Olvasgattam a felvételi statisztikákat és kicsit ijesztő volt, hogy rengeteg tanárt vettek fel. Az én egyetememre közel 700-at. Oké, nagyrészt nem az én szakpáromon tanulnak, de ennyi tanár hol fog munkát kapni majd 5-6 év múlva?

2017. aug. 14. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tanári szakma nem túlzottan megfizetett Magyarországon, ezért sokan inkább külföldön próbálnak szerencsét.


A tanárok száma így is csökkenő tendenciát mutat hazánkban, megnyugodhatsz, ha itt akarsz maradni valószínűleg találsz majd munkahelyet.

2017. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Human szakos tanarbol tényleg sok van. Történelem - irodalom tanarbol, ezekkel nehezebb állást kapni, ezzel szemben fizika kémia tanarbol szinte alig van ( mert ugye a humán szakokkal nincs sok lehetőség ezzel szemben ha megy a fizika akkor mehetsz bármilyen mérnöknek így kevesebben jelentkeznek reál tanarira ). A nyelv szakos tanári is jó választás mert közülük sokan lelepnek olyan helyekre ahol kitudjak használni a nyelvtudásukat illetve külföldre vagy a magán órák megdobják az alacsony fizut.
2017. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én infos szakközépbe jártam. Matek és infoból sokszor volt ideiglenes "tanárunk". Egyetemi tanárok, elméleti matematikusok meg vállalati rendszergazdák tartottak órát.
2017. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, sőt még mindig keveset képeznek, bár abban teljesen igazad van, hogy az előző évekhez képest rengeteg (gondolok a bolognai időszakra- osztott képzés).

DE! Azt is vedd tudomásul, hogy az átlagéletkor 47-48 között mozog, szóval az meg borzasztó. Sőt a biológia-kémia szakosoknál ez 53 év, a matek-fizikásoknál meg 54 év, szóval rövid időn belül (szak)tanárhiány lesz.

Ezt amúgy a mostani kormányzat is érzékelte, és ezért jött fel az a régi koncepció újra, hogy nem csak tanárok is taníthassanak megbízási szerződéssel állami intézményeknél, akkor ha elfogadja azt, hogy 6-10 éven belül megszerzi a megfelelő papírt (ugye nem állami intézményeknél eddig megbízási szerződéssel boldog-boldogtalan taníthatott, így náluk ez nem kérdés-- rossz nyelvek szerint ezért is pártolják hogy egyházi kezelésbe kerüljenek az iskolák, mert akkor kicsit nagyobb a munkaerőpiaci merítési lehetőségük).


(több megoldásuk volt régebben a politikusoknak, hogy csökkentették az óraszámot, illetve növelték az csoport- osztály létszámot, meg most bevezették az általános természettudományos oktatást- ez a régi komplex természettudományos tárgyként is jelen volt- azaz egyben oktatják a fizikát, kémiát, földrajzot, néhol biológiát, így egy kémia tanár képes ellátni egy iskolát, vagy leadták a tárgyat, e nem vállaltak emelt szintű érettségiztető "faktot", sőt néhol még közép szintűt sem, és ez a mutatókat sem rontja, hiszen azok gyakran az értő olvasásra alapoznak, és bölcsész tárgyas oktatókból nem lesz hiány, hiszen oda többen jelentkeznek-jobb az utánpótlás)


Az intézmények persze abban érdekeltek, hogy minél több diákot vegyenek fel, több támogatás- több pénz stb stb ez egy ördögi kör nekik, erről olvasgathatsz olyan néven, hogy "felsőoktatás tömegesedése" pl.: Polónyinál.

2017. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!