Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs szakmám, de leérettsé...

Ha nincs szakmám, de leérettségiztem?

Figyelt kérdés

Az nagy bajnak számít,ha szakmám nincs,de ugyan akkor van érettségim?

Ugyanúgy dolgozhatok pl.gyárban,nem?


2017. aug. 15. 00:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze. Nem vagy előrébb egy szakmával sem, ha nem tudsz az adott területen elhelyezkedni. Csak ne egy gyári munka legyen az életcélod :)
2017. aug. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, gyárban, boltban, mekiben, tescoban stb. dolgozhatsz. A szakközépben (most már szakgimnáziumban) leérettségizettek jó része nem is helyezkedik el azon a szakon, amit évekig tanult. Én infós szakgimnáziumba jártam, az osztályban érettségiztünk kb. 24-en, ebből nagyjából 4 embert érdekelt az informatika. Én most keleti nyelv és kultúra szakirányon leszek hallgató, azt sem tudom, hogy az informatika milyen területére lenne szakmám, pedig benne van, de annyira nem izgat.

Szóval ha lenne szakmád, még akkor sem biztos, hogy el akarnál benne helyezkedni, főleg amilyen képzések vannak manapság a szakgimnáziumokban.


De egy nyelvvizsgát legalább középfokú angolból tegyél, az mindig jól jön, ha van.

2017. aug. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!