Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-sek, nektek milyen lett a...

BME-sek, nektek milyen lett a 0. zh-tok matekból?

Figyelt kérdés

Akik már régebben megírták a szintfelmérő zh-kat, kérlek leírnátok ide, hogy ment nektek és hogy milyen szintű matek tudással mentetek az egyetemre?

Most gyakorlok az Alfán, és ahhoz képest hogy jól ment nekem a matek, az eredmény elég siralmas lett...



2017. aug. 15. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Melyik karon vagy? Mert a GTK-soknak semmi következménye nincs a 0. matek zh-nak.
2017. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
51 pont, emelteztem matekból, matek tagozatos voltam
2017. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
71%
Ne aggódj, ha nem sikerülne, akkor felveheted a Bevezető Matematika nevű tantárgyat, amit elég könnyű teljesíteni és még két kreditet is ér ráadásul. :)
2017. aug. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

56 pont, emelteztem.

A lényeg az, hogy csak azokra a kérdésekre válaszolj, amikben biztos vagy. Ha ez 50%-nál kevesebb akkor próbálj meg még 1-2 feladatot megoldani. A cél a sikeres teljesítés, nem az hogy minden kérdésre válaszolj - mivel ugye a rossz válaszokért mínusz pont jár.

Tipp az Alfán kívül: nézz át nevezetes azonosságokat, Viéte-formulákat, minden trigonometrikus függvényekkel kapcsolatos infót.

2017. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Közép szinten érettségiztem matekból, de így is átmentem egy kis készüléssel. Ha nem sikerül semmi gáz, vedd fel a bevezető matekot (semmiképp se próbáld a pót zh-s verziót, ha van még ilyen egyáltalán), nem egy nehéz tárgy és szerintem egész jó gimis ismétlés.
2017. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Viszont ha sikerül, akkor ne vedd fel a bevezető tárgyat. Nagyon tudnak győzködni, hogy ingyen kredit... De be kell járni a gyakorlatokra és ez sok időt elvesz attól, hogy a fontosabb dolgokra koncentrálj. Mivel könny tárgy, plusz tudást nem ad, csak azt a 2 kreditet. Ha a kredit kell, akkor érdemesebb felvenni egy Ergonómiát, amit anélkül is meg lehet csinálni 5-ösre, hogy egyszer is bementél volna.
2017. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Konfliktuskezelés sokkal jobb :DD
2017. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
78%

Nekem nem sikerült, úgyhogy felvettem a bevmatekot. Egy másodpercét sem bántam meg. :) Először egy nagyon rossz tanárt kaptunk, de körbekérdeztünk páran, hogy melyik a legjobb (A mi évfolyamunkon Czirók Emese). Megkérdeztük és megengedte, hogy hozzá járjunk. Nálunk nem a gimis matek ismétlése volt, hanem konkrétan ugyanazt vettük, mint A1-en, szóval 1000000%-ig megérte, mert részletesen elmagyarázta az anyagot, míg a gyakvezetőm a paprikáskrumpli receptjét se tudta volna. Nem tudom milyen szakra mész, több ismerősöm kezdte egyszerre a BME-t, és náluk gimis matek volt, de ha bio/vegyész/környezetmérnök, akkor mindenképpen megéri bejárni a bevezető matematikára, és nem csak a két kredit miatt!

Ne félj, egyébként a 0. zh sem volt nehéz. Nézd át a nevezetes azonosságokat, valamint a trigonometriát, nálunk azok voltak főként. :)

Gratulálok, hogy felvettek!:)

2017. aug. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Utolsó: köszönöm!:) Sajna ez csak a B-terv volt, én is vegyészmérnökire szerettem volna menni, de ennek is örülök.

2017. aug. 17. 19:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
24 pont, amiket biztosan tudtam jelöltem, többit hagytam:D Előtte pedig emelteztem ötösre.
2017. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!