Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK magyar szak, történel...

ELTE-BTK magyar szak, történelem minor. Megéri?

Figyelt kérdés

Még hátra van egy évem gimiben, de gondoltam, nem árt tájékozódni. Amióta az eszemet tudom, ez a két dolog vonzott, de sohasem tudtam dönteni a kettő közt. Mostanában arra hajlok inkább, hogy magyar legyen a főszakom, minornak meg mindenképpen történelmet választanék majd. Mindkét tárgyat imádom és nem szeretnék elszakadni egyiktől sem. Ha mégis erre kényszerülnék, hobbiból biztosan továbbra is foglalkoznék velük életem végéig.

Szerintetek megéri ez a párosítás? Mennyire nehezek a fenti szakok? Ha irodalmár vagyok inkább, akkor a magyar szakon mennyire lesznek nekem nehezek a nyelvtannal kapcsolatos tárgyak?

Továbbá, arra is kíváncsi lennék, hogy hány félévet tesz ki a történelem minor és mennyire lehet elmélyedni a tanulmányozásában abban az esetben, ha "csak" minorként veszem majd fel? És lesz majd lehetőségem kutatni, tanulmányozni és tanulmányokat publikálni történelem témakörben, ha az MA-ra továbbra is magyarral haladok tovább? Vagy a minor nem ad lehetőséget elmélyültebb tudományos munkára?



2017. aug. 16. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Nem éri meg, mert a várható kereset és az elhelyezkedési lehetőség egyaránt rossz.
2017. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az éri meg szellemi szempontból, ami vonz, amit szeretsz, ami éltet. Majd az egzisztenciális kérdéseket megoldod. Keserves dolog egy életen át azzal foglalkozni, ami nem érdekel, amit szeretsz - és nincs az a pénz, ami megérné.


"s lesz majd lehetőségem kutatni, tanulmányozni és tanulmányokat publikálni történelem témakörben"


E mondatod miatt, úgy érzem, a történelemnek kellene lenni a főszaknak - a magyar minornak (az alkalmasabb is hobbinak maradni, mert olvasni JÓ, nyelvtani, stilisztikai kérdéseken rágódni meg nem annyira jó..sőt..)

Történelem, és nagyon-nagyon kell mellé 1-2 nyelv magas fokon, lehet hogy minornak valamely különleges nyelv is jó.

2017. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan tanári. Én ugyanígy voltam mint te (csak magyar és angollal, de a magyar nekem is jobban fekszik), és végül osztatlan tanárira jelentkeztem. Ez azért jó, mert mindkét szakot egyformán tanulod - bár a kívülállók azt gondolhatják, tanárin kevesebbet tanulunk, ez egyáltalán nem igaz. Sokszor az alapszakosok óráira járunk be, azonos követelmények vannak. Ugyanúgy kutathatsz tanárisként is, ha szeretnél, egyáltalán nem muszáj később tanárként elhelyezkedni - viszont a lehetőséged meglesz rá. Sima magyar alapszakkal, töri minorral ugyanis nem taníthatsz, legfeljebb egyetemen. Szerintem gondolkodj rajta :)
2017. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az irodalmáros kérdésre: én is inkább az irodalmat szeretem, de a nyelvészetes órákat is túl lehet élni. Van ami nagyon nehéz számomra (pl. grammatika), de van olyan is, amit nagyon élvezek, mert sokkal jobb, mint a középsuliban (pl. területi nyelvváltozatok, finnugrisztika stb.)
2017. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!