Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12-dik osztalyban megbuktam?

12-dik osztalyban megbuktam?

Figyelt kérdés
12-dik osztalyban megbuktam egy szakgimnaziuni suliban, matekbol, majd matekbol nem is erettsegiztem, viszont a maradek 4-bol igen. A kotelezoen valasztott szakmai erettsegi nem sikerult, tehat osszel megcsinalhatom ingyen. Viszont a matek potvizsgam sikeres lett a napokban, tehat megvan a 12-dik evem. 2017 oszi erettsegi csak az en sulimban lesz. Kerdes: megvan a 12-dik osztalyom, es 3 erettsegi targy. Osszel nekem ugyan ugy kotelezo a szakmai erettsegi a matek mellett, vagy pedig tesibol erettsegizhetek?
2017. aug. 18. 01:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Hogy tudtál érettségizni bármiből is, ha matekból buktál?

Az érettségi feltétele a 12. osztály sikeres teljesítése.

2017. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kerdes. Inkabb akkor nem is irtal volna. Egyebkent elorehozottra minosult az egesz, csak hogy a buta kerdesed valaszt kapjon.
2017. aug. 18. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel megvan a 12. osztályod így a kapcsolatod tulajdonképpen megszűnik az iskoláddal, tehát abból érettségizel amiből akarsz 5. tárgyként.
2017. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Viszont kb 2,5 hónap elég necces felkészülni, tesin nem csak ugrabugrálni kell, remélem tisztában vagy vele.
2017. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szoval akkor en nyugodtan erettsegizhetek tesibol es nem kell szakmai otodiknek? Igen tudom, a tesi kovetelmenyeit. Fel vagyok keszulve.
2017. aug. 18. 13:40
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Miért szünt volna meg az iskolával a kapcsolata? Nem érettségizett le teljes egészében, a kötelezö szakmai tárgyát sem csinálta meg, miért néznék el neki? Ilyenröl még sosem hallottam, hogy félig meddig le lehet érettségizni, föleg ugy, hogy évközben megbukott valamiböl. (Nem kérdöre vontalak, mielött engem is lehurrogsz, szimplán meglepödtem)


Szerintem a legtisztább ha bemész a titkárságra és megkérdezed. Itt ugysem fognak 100%-os választ adni, nem lehetsz biztos semmiben. Esetleg még az eduline oldalnak szoktak irni kérdéseket, bár nem tudom, hogy ök csak felsöoktatással foglalkoznak-e.

2017. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ugyanúgy le kell érettségizned matekból és szakmai tárgyból, csak mivel pótvizsgán lett meg a 12. éved, így ez egy speciális eset. Kérdezd meg, de elvileg ez azt jelenti, hogy következő érettségi szezonban le kell tenned a matekot és a szakmai tárgyat. Az intézettel elvileg csak azután szűnik meg a jogviszonyod, hogy a kötelező tárgyakból leérettségiztél.
2017. aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Sracok, nem ertem. Ha kulsos megy abba a suliba erettsegizni, akkor neki sem kell szakmaibol erettsegiznie. Azt valaszt 5-nek amit akar. Es a kerdezo is azt valaszt amit akar, hiszen az erettsegi vizsga megkezdesenek a feltetele, a sikeres 12.-dik osztaly. Es ahogy a kerdezo is mondta, neki mar meg van a 12.-dik osztaly. Az mar mas, hogy ugyan abban a suliban fog erettsegizni, mert csak ott lesz oszi erettsegi. Szoval szerintem kerdezo, nyugodtan erettsegizhetsz tesibol, es a szakmai meg nem kell.
2017. aug. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne kellene a szakmai, ha olyan osztályba jár? Ha jól értem arról van szó, hogy ő már korábban előrehozott érettségi keretében a matek+szakmai kivételével leérettségizett mindenből sikeresen, majd 12. éve végén megbuktatták, így nem engedték tovább a rendes érettségire, viszont nyáron sikerült neki a bukott tárgyból a pótvizsga, ergo mégiscsak meglett a 12. éve. Na most innentől én akárhogy nézem ez azt jelenti, hogy mehet tovább a rendes érettségire, tehát matekból és szakmaiból le kell érettségiznie és nem külsősként megy érettségire, hanem mint az iskola diákja.
2017. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
A tanuloi jogviszonya az iskolaval augusztus 31-ig él. Hidd el ezt onnan tudom, mert volt oszatytarsam tavalyrol, ugyan igy volt csak neki az angol nem jott ossze, plusz o valamilyen arvasagit kapott. Es kerdeztek tole, hogy ha marad technikusi even, akkor tovabb kapja, ha nem akkor viszont csak augusztus 31-ig, amig a tanuloi jogviszonya van. De figyelj mar, aki oda megy mint kulsos, az is az iskola "diakja" lesz, mert ott allitjak ki neki az erettsegi bizonyitvanyt. Plusz az iskola neve fog szerepelni az erettsegi biziben, mint ha ott is vegzett volna. Utana mar a 12.-es bizonyitvanyt el is felejtheted, mert nem az a mervado, hanem az erettsegi. Es az erettsegiben jelen esetben a suli neve lesz, mintha ott vegeztel volna.
2017. aug. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!