Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezö az úszás? 9. osztályb...

Kötelezö az úszás? 9. osztályban ha?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nem igazán tudok úszni ráadásul iszonyuan félek a viztol , és nagyon nem szeretnék úszni jövöre,. Szerintetek kötelezhetnek arra 9.osztályba hogy bemenjek a vibe ugy hogy nem tudok úszni ráadásul félek a víztől????

2017. aug. 18. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Kötelező. Azért mész, hogy megtanítsanak. Örülj neki, hogy az állam egy csomó pénzt szán arra, hogy megtanulj úszni!
2017. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A félelmed nagy valószínűséggel azon alapul, hogy nem tudsz úszni. Meg fognak tanítani, nem dobnak be azonnal a mély vízbe. Az úszás mindenképpen hasznos.
2017. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az osztálytársam tavaly kért egy papírt a háziorvosától valamilyen egészégügyi problémára hivatkozva és nem kellett úsznia. Egy próbát szerintem megér.
2017. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk külön voltak az úszni tudók és az úszni nem tudók, ráadásul az úszni tudókból is két csapat volt, a jó úszók, akiknek megmondta a tanár, hogy akkor most ezt csináld, azt csináld, majd otthagyta őket egész órára (de természetesen néha rájuk is ránézett), meg voltak, akik bizonytalanabbak voltak, velük és az úszni nem tudókkal foglalkozott a tanárunk komolyabban. Szerintem év végére mindenki megtanult nagyjából úszni, aki nem tudott. Ha megmondod a tanárodnak, hogy nagyon félsz, akkor lehet, veled még lassabban fog haladni, neki se az a célja, hogy belefulladj a medencébe. Illetve ahol mi úsztunk, ott mindenhol leért a lábunk, és kétlem, hogy titeket rögtön 2 méter mély medencébe raknának. Ne félj az úszástól és a víztől, nagyon jó érzés, nekem a kedvenc sportom, pedig nem vagyok egy nagy sportember, de úszni imádok. Gondolj arra, milyen jó lesz majd a következő nyáron mondjuk strandon úszni, de mindenképpen legyen valami hasonló célod, ne úgy vágj bele, hogy te ezt utálod, nem akarod, nem tudod, mert akkor tényleg nem fog menni. Vagy míg itt a jó idő, egy úszni tudó ismerősödet/rokonodat kérd meg, hogy menjetek el a strandra vagy uszodába egyszer-kétszer, ismerkedj a vízzel egy kicsit, és nem úgy fog érni az úszás óra, mint derült égből a villámcsapás, hanem egy kicsit fel tudsz rá készülni lélekben:)
2017. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most már kötelező az úszás a középiskolásoknak?

Nagyszerű, akkor a lakosság számára még kevesebb hely lesz az uszodákba, csak nehogy valaki úszni akarjon járni kis hazánkban!

2017. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos senkit nem érdekel, ha ilyen problémád van, csak orvosi papírral tudsz felmentést kérni (például klórallergiára hivatkozva). Én is így vagyok vele, a víz egyáltalán nem nekem való közeg, és egyébként se akarjon senki arra kötelezni, hogy levetkőzzem bárki előtt is. Igyekeztem minél változatosabb kifogásokkal előállni, hogy éppen miért nem úszhatok, de néha így is kénytelen voltam bemenni a vízbe, hogy kevésbé legyen feltűnő. Elvoltam a gyerekmedencében, a tanár párszor próbálkozott vele, hogy megtanítson úszni, de feladta, mivel még a szivacsbiszbaszokkal együtt is úgy elsüllyedek, mint egy nyeletlen balta. Egyetlen egyszer kérdezte meg a fiúk tanára, hogy egyáltalán meg akarok-e tanulni úszni (ő volt az egyetlen, aki valaha is megkérdezett, mindenki más csak erőltette gyerekkoromtól fogva), mondtam neki, hogy nem. Azóta sem fordultam meg vízben, és ez így is van jól.
2017. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, most ezt vezették be? Kíváncsi vagyok, hogy mit találnak még ki.


Valószínű azért is vezették be, hogy azok, akik eddig nem tanultak meg úszni, megtanulnak. Szerintem csak akkor nem kell megpróbálnod, ha egészségügyi problémát igazoló papírod van. De egy próbát megér. Én még alsóban jártam úszni kötelezően az osztállyal. Igaz, hogy végül strandon, apu mellett tanultam meg, de ha kellett valamit csinálni, már tudtam.

2017. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!