Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE KCSSK-ről tudnátok...

ELTE KCSSK-ről tudnátok véleményeket írni?

Figyelt kérdés

legfőképp az érdekelne még hogy milyen ott az internet

mivel elég sokat szoktam letöltögetni, néha játszani ( bár erre lehet nem lesz sok időm)

főleg azok véleményét várom akik ott laknak vagy laktak vagy jártak már ott párszor.



2017. aug. 18. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:

letölteni? torrent portok tiltva vannak a koleszokban :)

ha meg direktbe szeded a daravbolt zipet vagy sosem jön le a kliens savszel korlat miatt, vag lebasz a rendszergazda, hogy érezd a törődést mert stoppolod a sávszélt...

2017. aug. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, KCSSK lakó vagyok!

Az egyetem által alapból mindenki kap egy ratyi, kb. 1 Mbit/s-os netet, ami szinte használhatatlan minőségű, de félévi 5000 Ft-ért (tehát jóval olcsóbban mint bármely publikus szolgáltatónál) gigabites le- és feltöltési sebességet kapsz.

Viszont a torrentezés az a házirend alapján tilos, és ha rajtakapnak (hogy akár megpróbálod), akkor letiltanak a hálóról és fizethetsz újra, ha használni akarod.

Régen le volt tiltva minden kimenő port és külön kellett portot nyitni pl. online játékokhoz is. November óta azonban új szerverrel bővültünk, így ilyesmire már nincs szükség - minden port nyitva áll.

A letöltésekkel azonban vigyázni kell, mert elméletben az egész egyetemi hálóról letilthatnak, és nem a legkellemesebb a vizsgaidőszak közepén internet nélkül ülni úgy, hogy még a tételsort se tudod megnézni. (saját tapasztalatom). Ha filmezel, akkor inkább streameld valahonnan; ha játszol, akkor vedd meg Steam-en. Tudom... sajnos fizetni kell, de még mindig olcsóbb mint a mobilnet vagy a tiltás feloldása, ha rajtakapnak illegális letöltésen.


Tessék, mellékelek egy élő sebességmérést is (most készült, az esti internet-csúcsforgalom közepén): [link]


21/F

2017. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!