Hátátikla kérdése:

Milyen órák vannak?

Figyelt kérdés

Olyan iskolában ahol a színészkedéssel film rendezéssel vagy film készítéssel foglalkoznak milyen órák vannak?


Ha van órarend az is jó



2017. aug. 19. 19:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha tudjátok azt is irjátok meg mit csinálnak az adott órán
2017. aug. 19. 19:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Én DRÁMA tagozatos iskolába jártam, ott volt dráma óra ami a "színészkedés" óra volt.

Volt kommunikáció, tánc, és színház történelem.

(amik máshol ugye nem igen fordulnak elő)


A másik osztály volt a MŰVÉSZETI osztály, ők foglalkoztam a filmes dolgokkal, rajzzal, fotózással, filmezéssel, rendezéssel.


Így középsuliban ez egy osztályon belül szerintem máshol sincs meg, ahogy itt sem volt.


Mi félévkor meg év végén egyéni darabban meg csoportos darabban vizsga munkáztunk, ők meg kisfilmmel, rajzokkal és fotókkal.

2017. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegnap kicsit elsiettem, így most leírom kicsit részletesebben :)

Remélem még aktuális a kérdés.


Szóval egy gimnáziumba jártam, ahol volt dráma tagozat és volt művészeti tagozat (meg sport és általános tagozat is).

A te kérdésed a filmezéssel és a színészkedéssel kapcsolatos, de ez nem egy osztályon belül volt.

A kettő két különböző dolog, így amíg a dráma tagozatosok/osztályosok színészkedtek addig a művészeti osztályosok filmeztek, fotóztak volt mindenféle órájuk, de hát ki miben volt jó.

Mivel nem válik le a művészeti osztály külön mindenféle osztályokra hogy film osztály, rajz osztály, fotó osztály, így egybe vették egy osztályra, és azon belül csináltak mindenfélét, persze a tanárok figyelembe vették, hogy ki és miért jelentkezett oda, így a fotóstól nem vártak mesteri portrékat, és a festő/rajz művészektől sem vártak vágott kisfilmeket. Persze ugyan úgy volt mindenkinek rajz órája is meg mozgókép órája stb.


A dráma tagozatosok ezzel szemben tanultak kommunikációt, ami igaziból úgy ahogy van csak beszélgetés volt egymással. Egy nagy körben. Legtöbbször. Amolyan fantázianövelő is, mert volt, hogy elő kellett venni egy tárgyat a zsebünkből a táskánkból ami éppen nálunk volt és a tárgy nevében beszélni.

Vagy magadról beszélni és pl elárverezni a tehetséged. Szóval ilyen játékos óra volt.

Ott volt a tánc is amit az ember vagy szeretett vagy nem. Én a nulla mozgáskultúrámmal éppenséggel nem szerettem, de kötelező volt.

A színháztörténelem az valahol egy szinten van a Harry Potter mágiatörténet órájával. Csak itt ordított a tanár ha elaludtál. De komolyan nem volt könnyű ébren maradni. Sokszor nem. Persze ez azért is volt így, mert a dráma tagozat néha olyan óraszámokat követelt, hogy igen, a 11. órára már fáradt volt az ember :) persze már a hetedikre is, de a 11.re végképp.

Mivel egy általános gimnáziumban van az embernek ugye általános pár órája esetleg bővül joggal vagy etikával az órarend, addig itt a magyar emelt órában volt, élből volt kettő idegen nyelv és persze a dráma+kommunikáció+tánc+színháztörténelem órák amik nem 1-2 órát vettek igénybe, hanem egy egész napot. Szerda volt a "gyakorlat" nap ekkor volt 3 dráma 3 kommunikáció meg egy két akármi, és a következő héten a kommunikáció helyett tánc volt (A hét B hét) Így a gyakorlati csupán 2!!! órával már el is ment egy nap, a többi 100 órát meg a maradék négy napba kellett bezsúfolni.

Kötelező olvasmány a sok és a rengeteg közt valahol... emelt irodalom óraszám... minden két hétre/hónapra kérnek valamit DE! színház történelemre is van van ám kötelező olvasmány!! Szintén minden hónapra. Vagy egyik hétről éppen a másikra ha nem 600 oldalas a könyv, csak mondjuk csekélyke 200.

És akkor persze emellett hozd a gimnáziumi szintet, menjen még a matek is, a kémia, a fizika, a földrajz, a töri ésatöbbi.

Az előadásokra készülj a szabadidődben mármint pl a tánc. Menjetek át egymáshoz, maradjatok bent a suliban keressetek szabad termet. Mert vizsga abból is van, bemutató abból is van, óra meg kéthetente 1x :)

Irodalomból viszont nincs verstanulás, amit viszont pótol a dráma óra. Ott sem csak a darabokra való szöveg megtanulása van, hanem OTT van a verstanulás. Nem egy, hanem egyszerre 4-5.


Én személyes tapasztalatként mondom, hogy NEM éri meg ezt a frusztrációt amit egy tagozatos gimnázium terhel az emberre, (én ott is hagytam 1 év után, szép volt, jó volt, köszönöm, ennyi).

Annak jó aki esetleg már érintett a szakmában pl színházban játszik, mert az adott tagozatos iskola ezt elfogadja, és engedi a sok hiányzást.

Mint a sport osztályokban, ott is akkor mész versenyre amikor akarsz. Egy általános tagozaton vagy középsuliban azt sem tudod hogyan oldd meg a hiányzásod igazolását. Ott senkit nem érdekel, hogy te mit csinálsz az iskolán kívül.

2017. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ!
2017. okt. 1. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!