Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Közép iskolba órák száma...

Viktoe111 kérdése:

Közép iskolba órák száma kitörlődik?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy közép iskolába hiányoztam 120 órát, átmentem egy másikba akkor azok eltüntek és 0 ról kezdődik? Mert csak annyit tudok h a jegyeimet nem írják át! csak az órákat nem tudom h átírják-e!

2013. nov. 11. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik a régi/új iskolád?

G.

2013. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem "törlődik ki" az eddigi hiányzásod. A félévi és az év végi bizonyítványodban (ezzel párhuzamosan a naplóban, ill. a törzslapodon) az egész tanévre vonatkozóan kell szerepeltetni a mulasztásokat. Legalábbis "hivatalosan".

Gondolom, azért érdekel, mert elég sokat hiányoztál már...


A jegyeket tényleg "nem írják át": ugyanis sem a naplóban, sem az ellenőrződben nem lehet visszamenőleg bejegyezni semmit, pláne ha nem is az adott iskolában szerezted a jegyeket. Tehát az új iskolában a felvétel napjától szerzett jegyeket fogják csak beírni. Viszont a félévi értékelésnél lehet, hogy figyelembe veszik az előző iskoládban szerzett jegyeket is. (Tekintve, hogy a _félévi_ értékelés evidensen a féléves tanulmányi munkára vonatkozik, nem csak a hátralévő két hónapra.)


Szóval úgy érzem, eléggé benne vagy a pácban...

2013. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Őszintén gratula:)!Még fél év sincs és már 120 óra hiányzásnál jársz:)!Na jó most az egyszer segítek!Leírom az én példámat!Nos én szakközépben kezdtem,de kivágtak másodikban,de megmaradt az első éves bizim...Így egy feláldozható szakmunkást kerestem,ahol lepasszoltam minden kacatomat,természetesen kirugattam magam:).Így vissza tudtam menni egy gimibe másodikba és ott tiszta lapokkal kezdtem.Az egy dolog,hogy onnan is kivágtak...:)Na már most ha ennyire szeretsz az iskola mellé járni és vagy már 18,akkor javaslom az esti sulikat,ott nem nagyon figyelik a hiányzásokat és tudsz mellette melózni is,nincsenek "töltelék" tantárgyak.Heti 2szer kell csak menned,azt meg csak kibírod:)!Én így lettem építész...!Ki lehet sakkozni!:)De tanultál a hibádból igaz?Mert ezt csak egyszer lehet eljátszani!
2013. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

No mármost az igazi kérdés az, minek jársz te suliba? Hogy ott eltölts egy csomó fölösleges időt, ráadásul állandóan "adminisztrálnod" kell, és még vegzálnak is miatta? Sokkal egyszerűbb, ha el se mégy, rögtön mással foglalkozol. Mondjuk dolgozni nem tudsz (lehet, hogy nem is akarsz), mert semmihez nem értesz, tehát nem alkalmaznak. Mondjuk emiatt egy darabig a szüleid nyakán lógsz, de aztán ők meghalnak mert megöregedtek, te pedig meghalsz, mert senki nem ad ebédet.

Persze van az a fárasztóbb megoldás, hogy tanulni jársz az iskolába. Egy idő után kiderül, hogy ott egész érdekeseket (na meg hasznosakat) is mondanak, tehát valójában érdemes oda járni. Mire észbe kapsz, egy csomó minden rád ragad, könnyedén tanulsz egy szakmát, elmégy dolgozni, önállósodsz és fütyülsz a világra.

A te döntésed, melyiket választod. Csak annyit tennék hozzá, ha nem választasz, akkor is döntesz, csak ezt sodródásnak hívják egyébként.

2013. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!