Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok. Angolul...

13 éves vagyok. Angolul szeretnék tanulni az alap angol órák mellett. Nézegettem oldalakat de nem találtam olyat amiről tényleg érdemes lenne tanulni. Írnátok nekem pár oldalt amit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 17:08
 1/9 anonim válasza:

5perangol.hu :)

Egyébként az a legjobb ha veszel valamilyen nyelvkönyvet.(Pons,Assimil.Gondolom fent van egy-kettő pdf formátumban.) Én magántanárhoz járok, 9-es könyvből tanulunk, az Enterpriseból.Én csak most kezdtem januárban de egész jól haladunk.:)

13/L

2013. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kössz
2013. aug. 13. 18:14
 3/9 anonim válasza:
Esetleg a kedvenc angol nyelvű zenéidnek megnézhetnéd a szövegét és lefordíthatnád magadnak. Ezt vagy szótárral tedd, vagy ha google fordítót használod akkor a szavakat egyenként fordítsd le, és rakd össze magadnak, mert ha egybe fordítasz mondatokat akkor értelmetleneket ad ki. Amúgy itt egy jó oldal: [link] Nem tudom mennyire értesz már angolul, mert ide egy kis tudás azért kell, mert semmi nincs magyarul. Én ugyan ennek a 'cégnek' az angol oldalára nem vagyok regisztrálva, de más nyelvűekre igen, és ott eléggé jól magyarázzák a dolgokat, párbeszédeket lehet hallgatni, pl étteremben, vagy találkozás ismeretlen emberekkel.
2013. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes fiatal aki tanulni is akar :DD
2013. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 unbelieveable válasza:
Nekem az angoltudásom legalább 75%-a a netről van. Minden filmet megnézek angolul is, először felirattal néztem, de már anélkül is értem. Dalszövegekből is sokat lehet tanulni. Valamelyik előző hozzászóló írta, hogy szavanként fordítsd le a dolgokat- én azt mondom, hogy persze, először szavanként, de van, hogy a kifejezéseknek szavanként lefordítva semmi értelme, a google pedig le szokta őket fordítani általában. :)
2013. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Érdemes könnyebb eredeti szövegeket nézni. Pl

[link]


2. Nyelvtankönyvet is be lehet szerezni. Pl. Dr Budai Angol nyelvtan, ehhez teszfeladatok is van egy másik könyvben. Vagy Oxford Grammar, vagy Cambridge Grammar


3. Számokat is le lehet fordítani, persze sok szöveg van ami elég zavaros, érdemes próbálkozni...


4. A filmek szerintem nehéz egy kezdőnek, de ha nagyon tetszik valamelyik akkor le lehet tölteni hozzájuk feliratot magyarul meg angolul is


5. Kurzus könyvet is át lehet rágni.

2013. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2013. aug. 14. 07:46
 8/9 pacso2000 válasza:

Szia! Én is veled egy idős vagyok, és én is nagyon sokáig kerestem ilyen oldalakat, mert imádom az angol. :o)

Végre megtaláltam egy jó oldalt: www.nyelvipercek.hu

Amúgy a könyveknél ajánlom a Headway Starter-t v. a Elementary kiadását.

Jó tanulást!

2013. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. aug. 14. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!