Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet saját akaratból évet...

Lehet saját akaratból évet ismételni?

Figyelt kérdés
Most lennék 12. Es. De én inkább ujra járnám a 11. Osztályt. A nyáron kitaláltam, h orvos szeretnék lenni, de az eddigi faktjaim nem alkalmasak... Sőt kémiám nem is volt. A biosz meg nem szakos es alig van meg az anyag. Pl biosz tk nem is volt. Szerintetetk lehetséges az hogy ujra 11. Es legyek, es biosz-kémia tagozatos? Az Allan vagy az iskola ezt engedélyezi?

2017. aug. 21. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Végezd el a sulit, próbálj meg magadtól felkészülni + járj be a faktokra. Ha nem sikerül, akkor pedig egyetem előtt kihagysz egy évet
2017. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igazgató dönt róla, de ha a szüleiddel írtok egy kérvényt, valószínűleg engedélyezni fogja. Viszont én, mint valaki, aki szintén gimi végére találta ki, hogy orvos szeretne lenni, inkább azt javaslom, hogy menj tizenkettedikbe, érettségizz le, és utána egy év halasztással csak a bioszra és a kémiára készülj. Sokkal több esélyed van ezzel két év múlva orvosira menni, mintha még egy évet a suliban töltenél, és olyan tantárgyakra is koncentrálnál, amiknek nincs közük a felvételi tárgyaidhoz. Ráadásul abból, ahogy leszűröm, nem valószínű, hogy a sulid oktatása egyáltalán megfelelő lenne ezekből a tárgyakból. Évet halasztani nem ciki. :)


Sok sikert kíván neked egy két héten belül elsőéves orvostanhallgató. :)

2017. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én biztos nem csinálnék ilyet! :D Ha tudnád hány meg hány ember gondolja meg magát akár érettségi előtt fél évvel is. :D Én is 12. előtti nyáron döntöttem el, hogy orvos szeretnék lenni. Leadtam az addigi faktjaimat és szépen elmentem egy külön tanárhoz. 1 év alatt sikerült felkészítenie mindkét tárgyból 90% feletti eredménnyel. Nem lehetetlenség! Teszem hozzá kémiát sosem tanultam előtte, bioszból pedig kb. olvasd el a könyvet volt, tehát az sem volt valami túl sok :D szóval hajrá menni fog az! Ha kell segítség írj bátran!
2017. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Évismétlés azt is jelenti, hogy MINDENT megismételsz, amit megtanultál, elvégeztél; magyar, matek, töri... Így veszítesz egy évet.


Plusz gimis faktok néha lópikulát se érnek.


Amúgy, záróhelben; az egész évismétlést ökörségnek gondolom alapjáraton. Pl, ha megbukik a gyerek 4-5 tárgyból, azt mondom ok, ismételjen, persze, de az, hogy pl megbukik egy tárgyból, pótvizsga nincs vagy nem megy át és egy egész tanévet ismétel; ez így ökörség.


Ahol éltem, külföldön, három bukással ismételsz csak évet. Ahonnan jött kolléganőm, ott nem ismételtél egy egész évet, csak a tárgyra a pótvizsgát kellett ismételni, amíg meg nem lett.


Visszatérve, egyszerűbb, ha egy az ember ilyenkor csinálja a sulut és beiratkozik előkészítőre.

2019. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!