Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi köze van a történelem vagy...

Mi köze van a történelem vagy irodalom+nyelvtan érettségi eredménynek ahhoz hogy valaki építészmérnök lehessen?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen hülyeség. Miért ne lehetne valaki kiváló építészmérnök vagy valami más mérnök kettes irodalom meg/vagy kettes történelem érettségivel?? Miért kell legalább 4-esnek lenni egy olyan tantárgyból aminek köze nincsen az építészmérnökséghez? Szerintem teljesen hülyeség. Attól mert valaki nem szereti vagy nem jó történelemben vagy irodalomban attól miért ne lehetne jó mérnök? Mert jelen pillanatban NEM lehet valaki kettes történelem érettségivel meg/vagy kettes irodalom érettségivel mérnök.

Ti mit gondoltok?



2017. aug. 21. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is az, de hát muszáj ezeket is megtanulni, mert az alapműveltség része elvileg. Gyakorlatilag meg rengeteg tökfölösleges szemetet tanítanak.

Én pl. általános harmadikban sose értettem, mi a búbánatos majomfszának kell vonalzóval-körzővel háromszögeket szerkesztgetnem, mi a franc haszna lesz ennek. És tessék: 32 évesen egy darab háromszöget nem kellett soha megszerkesztenem, ennyire volt "hasznos" a kapott tudás.

2017. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen, lehet. Mivel olyan tehetséges a felvételi tárgyakból, duplázni fog és meg van oldva. Még csak nem is magas a ponthatár. Ráadásul oké, hogy beleszámít a magyar érettségi meg a középiskolai jegy, de csak minimálisan, szóval ha full tehetségtelen vagy, de alapszinten képes vagy dolgokat megtanulni, ami egy egyetemista-jelöltnél azért erény, akkor nem hoz hátrányba.
2017. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol kell? Vagy hogy gondolod? [link]

Én csak itt látom, innen kettőt kell kiválasztani, amiket figyelembe veszik duplázásnál. Ha a matek-fizika érettségijeid sokkal jobbak, akkor azt a kettőt számítják be a többit nem. Kettőnél többet meg sehol nem számítanak bele.

2017. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ugye eddig is úgy volt a pontszámításn, hogy vagy az érettségi + a 11. és 12. tanulmányi eredmény + a többletpontok vagy az érettségi eredmény 2x + a többletpontok. De javítsatok ki ha rosszul tudom.

Azzal meg nem értek egyet hogy alapműveltség. Goethe Faust elemzése vagy összehasonlítása majdnem hibátlanra alapműveltség lenne? Vagy az hogy Eger ostrománál hol, kik, merről és mikor támadtak, veszteségek, következmény, előzmény alapműveltség lenne? Szerintem nem....

Szerintetek Albert Einstein perfekt volt irodalomból vagy történelemből? Vagy idegen nyelvből? Vagy biológiából/földrajzból?

Egyszerűen ha az összes jegyed 4-es, meg van mindig 1 ami 5-ös még úgy sem fognak felvenni mondjuk a BME-re építészmérnöknek. Egyszerűen hülyeség az egész rendszere ennek.

2017. aug. 21. 22:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye eddig is úgy volt a pontszámításn, hogy vagy az érettségi + a 11. és 12. tanulmányi eredmény + a többletpontok vagy az érettségi eredmény 2x + a többletpontok."


Két tantárgy számít azokból, amiket felsoroltak. A Matek és a Fizika is ott van a Töri és a Magyar mellett. Ha te a felsoroltakból a Fizika-Matekot teszed le, és mindkettő mondjuk 80-80 lesz, akkor összeadod a kettőt és szorzod kettővel, ami 160x2 = 320 pont + ugya az egyiket emelten kell, tehát ha emeltből megvan az ötös, akkor +50 pont = 370 pont.

Ha a matek-fizika kettő a legjobb, a többi senkit nem izgat. Ha viszont teszel fizikát, de az csak 79, viszont a töri-matek 80-80 akkor a törit számítják duplázásnál.

2017. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Most már tiszta. 🙂
2017. aug. 21. 23:08
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Nincs mit, ha van még valami kérdésed felvételivel kapcsolatban (szerintem lesz amúgy, elsőre mindenkinek bonyolult) nyugodtan írj.
2017. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Enelten 45%tól jár a +50 pont és 60%tól van ötös..
2017. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, igen ebben igazad van. Én az angolom mérem mindig az emeltet, mert ott ötöstől járt a nyelvvizsga, és elsősorban ez volt a cél :)
2017. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Az lehet, hogy emeltnél 60%tól ötös de ez senkit nem érdekel, aki emeltezik az legalább 80%ra megy
2017. aug. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!